• Tercera Division
  • Group 1
  • 2017/2018
Group 1
Sun 25 Feb
Bergantiños CF
17:00
Villalonga FC
Somozas
17:00
Barbadas
Barco
17:00
Boiro
Céltiga CF
17:00
Racing Villalbés
Arosa
17:00
Laracha
Alondras CF
17:00
Ribadumia
Noia
17:00
Silva Sd
Ourense CF
17:00
Choco
Negreira
17:00
Arenteiro
Cultural Areas
17:30
Compostela
Team / Points
1 Compostela COM 60
2 Bergantiños CF BER 57
3 Barco BAR 53
4 Alondras CF ALO 47
5 Somozas SOM 47
6 Racing C. Villalbés RCV 46
7 Arosa ARO 45
8 Silva Sd SIL 44
9 Boiro BOI 39
10 Ourense CF PON 37
 
11 Choco CHO 36
12 Ribadumia RIB 31
13 Arenteiro ARE 28
14 Céltiga CF CEL 27
15 Laracha LAR 26
16 Cultural Areas CUL 22
17 Barbadas BAR 21
18 Negreira NEG 21
19 Noia NOI 19
20 Villalonga FC VIL 17
Group 4
Sat 24 Feb
SCD Durango
2-1
Sodupe
Balmaseda FC
3-1
SD Zamudio
Anaitasuna FT
2-2
SD Beasain
Deusto
2-1
CD Basconia
JD Somorrostro
4-2
CD Lagun Onak
Sun 25 Feb
Santurtzi
11:15
Real Sociedad C
Santutxu
11:15
Club Bermeo
Alavés B
11:30
Aurrera Vitoria
CD Getxo
11:30
Portugalete
Sestao River
18:00
Amurrio
Team / Points
1 SCD Durango CDU 51
2 SD Beasain BEA 46
3 Portugalete POR 44
4 Real Sociedad C BER 44
5 Balmaseda FC BFC 42
6 Sestao River SES 41
7 SD Zamudio ZAM 41
8 Alavés B ALA 40
9 CD Lagun Onak LON 40
10 Sodupe SOD 40
 
11 JD Somorrostro JUV 39
12 Deusto DEU 38
13 Santutxu SFC 36
14 Santurtzi SNT 34
15 Amurrio AMU 29
16 Club Bermeo CLU 27
17 CD Basconia BAS 24
18 Anaitasuna FT AFT 22
19 CD Getxo CDG 21
20 CD Aurrera Vitoria AUR 13
Group 6
Sat 10 Feb
Elche Ilicitano
1-3
Olimpic Xátiva
Sun 11 Feb
Almazora
0-2
Torre Levante
Villarreal C
2-2
CD Castellón
Paterna CF
0-0
Paiporta
Buñol
0-2
Silla Cf
Orihuela CF
1-0
CF Borriol
Alzira
2-2
Novelda CF
CD Roda
0-1
Eldense
Crevillente
0-0
At. Levante
CF La Nucía
1-0
Recambios Colón
Team / Points
1 Orihuela CF ORI 54
2 At. Levante LEV 53
3 CD Castellón CAS 53
4 CF La Nucía NUC 46
5 Eldense ELD 46
6 Olimpic Xátiva OLI 44
7 Torre Levante TOR 42
8 Villarreal C VIL 36
9 Alzira ALZ 35
10 Novelda CF NOV 34
11 Silla Cf SIL 33
 
12 CD Roda ROD 33
13 Crevillente Deportivo CRE 33
14 Rayo Ibense RAY 27
15 Paterna CF PAT 27
16 Paiporta PAI 26
17 Elche Ilicitano ELC 22
18 Buñol BUÑ 22
19 Almazora ALM 21
20 Recambios Colón REC 19
21 CF Borriol BOR 16
Group 11
Sat 24 Feb
Platges de Calvia
1-2
Mercadal
UD Ibiza-Eivissa
3-1
Santa Catalina At.
Poblense
4-1
Ferriolense
Felanitx
1-2
CD Son Cladera
Constància
2-0
Santanyi
Esporles
2-0
Manacor
UE Petra
0-1
Llosetense
Sun 25 Feb
Collerense
12:00
Ibiza Sant Rafel
Serverense
16:30
Binissalem
Mallorca B
17:00
Alcudia
Team / Points
1 UD Ibiza-Eivissa IBI 66
2 Poblense PBL 59
3 Mallorca B MLL 59
4 Alcudia ALC 50
5 Felanitx FLN 49
6 Platges de Calvia CFP 43
7 Constància CON 42
8 Llosetense LLO 37
9 Esporles ESP 35
10 Manacor MNC 34
 
11 Binissalem BNS 33
12 Ibiza Sant Rafel SRF 33
13 Ferriolense FER 33
14 Santa Catalina Atlético STA 32
15 CD Son Cladera CDS 32
16 Santanyi SNF 29
17 Serverense SER 29
18 Mercadal MER 25
19 Collerense CLL 24
20 UE Petra PET 11
Group 12
Fri 02 Feb
Estrella
2-2
Panaderia Pulido
Sat 03 Feb
Las Zocas
2-1
Mensajero
Cd Santa Úrsula
1-1
Vera
Sun 04 Feb
EMF AU Güímar
1-2
UD San Fernando
Marino
1-2
Llanos Aridane
Lanzarote
0-2
UD Las Palmas C
Tenisca
1-1
Cd Buzanada
Union Sur Yaiza
2-0
Ibarra
Villa Santa Brigi.
0-0
Tenerife B
El Cotillo
2-1
Haría CF
Team / Points
1 Tenerife B CDT 55
2 UD San Fernando UDS 52
3 UD Las Palmas C UDL 52
4 Mensajero CDM 48
5 Ibarra UDI 42
6 Cd Santa Úrsula CSU 41
7 Lanzarote LAN 40
8 Villa Santa Brigida VSB 38
9 Las Zocas UDL 37
10 Union Sur Yaiza YAI 35
11 Panaderia Pulido PAN 31
 
12 Tenisca SDT 31
13 Marino MAR 31
14 Cd Buzanada CDB 31
15 El Cotillo COT 29
16 Unión Puerto Del Rosario UPR 27
17 EMF AU Güímar GUI 27
18 Llanos Aridane LLA 25
19 Estrella EST 23
20 Vera VER 21
21 Haría CF HCF 19
Group 14
Sun 25 Feb
Plasencia
12:00
Extremadura B
Montijo
12:00
CD Azuaga
Olivenza
12:00
Jerez
Cacereño
12:00
Calamonte
Pueblonuevo
16:45
Moralo
Arroyo
17:00
Castuera
CD Don Benito
17:00
CD Coria
Amanecer
17:00
Santa Amalia
Valdivia
17:00
CD Diocesano
Emd Aceuchal
17:00
Trujillo
Team / Points
1 Moralo MOR 64
2 Cacereño CAC 63
3 CD Coria COR 60
4 CD Don Benito DBN 60
5 Plasencia PLA 55
6 Jerez JER 47
7 Calamonte CAL 37
8 CD Azuaga AZU 36
9 CD Diocesano DIO 35
10 Castuera CAS 29
 
11 Olivenza OLI 28
12 Trujillo TRU 28
13 Montijo MON 28
14 Amanecer AMA 25
15 Extremadura B EXT 24
16 Valdivia VAL 24
17 Emd Aceuchal EMD 23
18 Pueblonuevo PUE 21
19 Santa Amalia SAM 18
20 Arroyo ARR 18
Group 15
Sat 24 Feb
Pamplona
4-0
Oberena
Cortes
0-0
Cirbonero
Mutilvera
1-0
Baztán
CD Itaroa Huarte
4-0
Gares
Corellano
0-0
Cantolagua
Txantrea
7-3
Subiza
Beti Kozkor KE
2-2
Valle Egüés
Cd Ardoi
1-2
Burladés
Sun 25 Feb
River Ega
16:30
Iruña
Idoya
16:45
San Juan
Team / Points
1 Mutilvera UDM 62
2 Iruña IRU 55
3 San Juan SJU 52
4 Cirbonero ATL 49
5 Burladés BUR 48
6 Pamplona PAM 41
7 Cortes COR 39
8 Txantrea CHA 37
9 Subiza SUB 36
10 Corellano CDC 35
 
11 Cantolagua CAN 34
12 Baztán CDB 33
13 Valle Egüés VAL 32
14 Beti Kozkor KE BET 31
15 CD Itaroa Huarte HUA 31
16 Cd Ardoi CDA 29
17 Oberena OBE 26
18 Gares GAR 24
19 River Ega RIV 21
20 Idoya IDO 19
Group 16
Sat 24 Feb
Agoncillo
1-1
Oyonesa
Yagüe
2-1
Pradejón
Sun 25 Feb
CD Varea
12:00
UD Logroñes B
Villegas
12:00
CD Berceo
Atlético River E.
16:00
Calasancio
CD Calahorra
16:30
Casalarreina
Náxara
17:00
CD Alfaro
Haro Deportivo
17:00
Anguiano
SD Logroñés
17:00
Arnedo
Club Atlético Vi.
17:00
CD Tedeón
Team / Points
1 CD Calahorra CLH 72
2 SD Logroñés SDL 68
3 Náxara NAX 64
4 Haro Deportivo HAR 59
5 CD Varea VAR 53
6 UD Logroñes B UDL 49
7 Anguiano ANG 47
8 CD Alfaro ALF 42
9 Pradejón PRA 37
10 Yagüe YAG 34
 
11 CD Berceo BER 33
12 Atlético River Ebro RIV 30
13 Arnedo ARN 24
14 Club Atlético Vianés VIA 22
15 Agoncillo AGO 22
16 CD Tedeón TED 20
17 Villegas VIL 18
18 Calasancio CAL 15
19 Oyonesa OYO 14
20 Casalarreina CAS 13
Group 17
Sun 25 Feb
SD Borja
12:00
Teruel
CDJ Tamarite
16:00
Tarazona
Illueca
16:30
Fraga
Almudévar
16:30
Valdefierro
Ejea
16:30
CD Binéfar
Atlético Monzón
16:30
Sabiñánigo
La Almunia
16:30
Robres
Belchite 97
16:30
Brea
Caspe
17:00
Sariñena
Utebo
17:00
CD Cariñena
Team / Points
1 Teruel TER 62
2 Ejea EJE 48
3 Tarazona TAR 46
4 SD Borja SDB 46
5 Robres ROB 45
6 Illueca ICF 43
7 CDJ Tamarite TAM 40
8 Sariñena SAR 39
9 Almudévar CFA 39
10 Brea CFB 35
 
11 Sabiñánigo SAB 35
12 Utebo UFC 33
13 Atlético Monzón ATL 26
14 CD Binéfar BIN 26
15 Fraga FRA 25
16 La Almunia LAA 25
17 Belchite 97 BEL 25
18 Valdefierro CFV 24
19 CD Cariñena CDC 23
20 Caspe CAS 21
614

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook