Swiss Super League
Sat 17 Feb
Basel
0-2
St. Gallen
FC Lugano
1-0
Grasshopper
Sun 18 Feb
Sion
3-1
Lausanne Sports
Young Boys
3-1
Thun
Zurich
1-1
Luzern
Team / Points
1 Young Boys YOB 49
2 Basel BAS 41
3 Zurich ZUR 32
4 FC Lugano LUG 31
5 St. Gallen STG 30
 
6 Grasshopper GCZ 27
7 Luzern FCL 27
8 Lausanne Sports LAU 25
9 Thun THU 24
10 Sion SIO 20
Challenge League
Fri 16 Feb
Wil 1900
2-0
Winterthur
Sat 17 Feb
Rapperswil
3-1
Schaffhausen
Sun 18 Feb
Aarau
4-1
Chiasso
FC Vaduz
5-1
Wohlen
Mon 19 Feb
Neuchâtel Xamax
1-1
Servette
Team / Points
1 Neuchâtel Xamax NEX 51
2 Servette SER 40
3 Schaffhausen SCH 36
4 FC Vaduz FCV 33
5 Rapperswil RAP 27
 
6 Aarau FCA 24
7 Chiasso CHI 21
8 Wil 1900 WIL 18
9 Winterthur WIN 16
10 Wohlen WOH 14
Group 1
Sat 03 Mar
Echallens
17:00
Martigny
Lancy FC
17:00
Young Boys II
Meyrin
18:00
Lausanne Sport II
Sun 04 Mar
Naters
14:30
Etoile Carouge
Fribourg
17:00
FC Azzurri 90
Thun II
17:00
Dudingen
Vevey Sports
17:00
Portalban
Team / Points
1 Lancy FC LAN 28
2 Martigny MAR 25
3 Fribourg FRI 25
4 FC Azzurri 90 FCA 24
5 Etoile Carouge ETO 21
6 Young Boys II YOU 21
7 Vevey Sports VEV 21
 
8 Lausanne Sport II LAU 20
9 Meyrin MEY 19
10 Naters NAT 19
11 Echallens ECH 19
12 Thun II THU 14
13 Portalban / Gletterens POR 13
14 Dudingen DUD 8
Group 2
Sat 03 Mar
Black Stars
15:00
Luzern II
Zug
17:00
Bassecourt
Kickers Luzern
17:15
Munsingen
Sun 04 Mar
Delemont
14:00
Schotz
Langenthal
15:00
Grasshoppers II
Buochs
17:00
Solothurn
FC Sursee
17:00
Baden
Team / Points
1 Solothurn SOL 40
2 Buochs BUO 29
3 Munsingen MUN 26
4 Luzern II LUZ 26
5 Grasshoppers II GRA 23
6 Black Stars BLA 23
7 Schotz SCH 22
 
8 Delemont DEL 19
9 Baden BAD 17
10 Zug ZUG 17
11 FC Sursee FCS 10
12 Bassecourt BAS 10
13 Langenthal LAN 8
14 Kickers Luzern LUZ 6
Group 3
Sat 03 Mar
Wettswil-Bonstette
16:00
Tuggen
Red Star Zürich
16:00
Hongg
Mendrisio-Stabio
17:00
Seuzach
FC Balzers
17:00
FC Thalwil
Sun 04 Mar
Kosova
15:30
St. Gallen II
Winterthur II
17:00
Eschen/Mauren
FC Gossau
17:00
AC Bellinzona
Team / Points
1 AC Bellinzona BEL 35
2 Mendrisio-Stabio MEN 26
3 FC Gossau FCG 24
4 FC Thalwil FCT 23
5 Kosova KOS 21
6 Red Star Zürich RSZ 21
7 St. Gallen II STG 18
 
8 Hongg HON 18
9 Seuzach SEU 17
10 Tuggen TUG 16
11 FC Balzers FCB 14
12 Winterthur II WIN 13
13 Eschen/Mauren ESC 11
14 FC Wettswil-Bonstetten FCW 11
Group 1
Fri 09 Mar
Urania Genève Sp.
20:00
Interstar
Sat 10 Mar
Veyrier Sports
17:30
Conthey
Montreux Sports
18:00
Signal
Sun 11 Mar
Chippis
-
Collex-Bossy
Servette II
-
Bex
Perly-Certoux
-
Terre Sainte
FC Monthey
-
CS Chênois
Team / Points
1 CS Chênois CSC 34
2 Terre Sainte TER 24
3 FC Monthey FCM 23
4 Servette II SER 23
5 Interstar INT 22
6 Conthey CON 22
7 Urania Genève Sport UGS 19
 
8 Chippis CHI 19
9 Veyrier Sports VEY 17
10 Signal Bernex-Confignon SBC 15
11 Montreux Sports MON 14
12 Collex-Bossy COL 13
13 Perly-Certoux PER 5
14 Bex BEX 5
Group 2
Sat 10 Mar
Boudry
17:30
Bulle
Sun 11 Mar
Echichens
-
Romontois
Sarraz-Eclépens
-
Vallorbe-Ballaigue
Genolier-Begnins
-
Stade Payerne
Dardania Lausanne
-
Tour Pâquier
Thierrens
-
Richemond
Farvagny / Ogoz
-
Colombier
Team / Points
1 La Sarraz-Eclépens SEC 31
2 Bulle BUL 31
3 Genolier-Begnins GEN 21
4 Romontois ROM 20
5 Colombier COL 20
6 La Tour /  Le Pâquier TPA 20
7 Echichens ECH 19
 
8 Farvagny / Ogoz FAR 18
9 Thierrens THI 18
10 Vallorbe-Ballaigues VAL 17
11 Dardania Lausanne DAR 16
12 Stade Payerne STA 10
13 Richemond RIC 8
14 Boudry BOU 7
Group 3
Sat 10 Mar
Lerchenfeld
16:00
Dornach
Sun 11 Mar
Bern 1894
-
Muri-Gümligen
Tavannes Tramelan
-
FC Konolfingen
Liestal
-
Binningen
Reinach
-
Timau Basel
FC Prishtina Bern
15:00
Allschwil
Biel-Bienne
15:00
Moutier
Team / Points
1 Biel-Bienne BIE 32
2 Tavannes / Tramelan TAV 26
3 Moutier MOU 24
4 Liestal LIE 24
5 Dornach DOR 24
6 FC Konolfingen FCK 24
7 Lerchenfeld LER 19
 
8 Timau Basel TIM 18
9 Binningen BIN 17
10 Allschwil ALL 17
11 FC Prishtina Bern FCP 11
12 Muri-Gümligen GUM 10
13 Reinach REI 10
14 Bern 1894 BER 3
Group 4
Sat 10 Mar
Hochdorf
17:00
Brunnen
Sun 11 Mar
Ascona
-
Locarno
Novazzano
-
Eschenbach
Hergiswil
-
Taverne
Ibach
-
Sarnen
Lugano II
-
Goldau
Tue 13 Mar
Perlen-Buchrain
20:00
FC Altdorf
Team / Points
1 Goldau GOL 33
2 Hergiswil HER 24
3 Novazzano NOV 23
4 Sarnen SAR 22
5 Taverne TAV 22
6 Ibach IBA 21
7 Locarno LOC 20
 
8 Brunnen BRU 19
9 Eschenbach ESC 15
10 Lugano II LUG 15
11 Perlen-Buchrain PER 14
12 FC Altdorf FCA 13
13 Ascona ASC 11
14 Hochdorf HOC 4
Group 5
Sat 10 Mar
Dietikon
16:00
Wohlen II
Zofingen
17:00
Aarau II
FC Wettingen
17:00
Pajde
Biberist
18:00
Blue Stars Zürich
Sun 11 Mar
Wangen
-
Rothrist
FC Muri
14:30
Schöftland
Olten
15:00
Dulliken
Team / Points
1 Zofingen ZOF 31
2 Pajde PAJ 28
3 Schöftland SCH 27
4 FC Muri FCM 21
5 Aarau II AAR 20
6 Dietikon DIE 18
7 FC Wettingen FCW 18
 
8 FC Blue Stars Zürich BST 17
9 Wangen WAN 16
10 Wohlen II WOH 15
11 Dulliken DUL 13
12 Olten OLT 13
13 Biberist BIB 10
14 Rothrist ROT 6
UCL »
Tue 20 Feb
20:45
Chelsea
20:45
Barcelona
Tue 20 Feb
20:45
Bayern München
20:45
Beşiktaş
Ligue 1 »
Tue 20 Feb
18:30
Troyes
18:30
Dijon FCO
Primera Division »
Tue 20 Feb
01:15 finished
Colón
1 - 0
Gimnasia La Plata INFO
Uefa Youth League »
Championship »
Copa Sudamericana »
Tue 20 Feb
23:15
Sport Rosario
23:15
Cerro CA
Friendly »
Tue 20 Feb
15:00
Arsenal Tula
15:00
Kairat Almaty
Tue 20 Feb
16:00
Kristiansund BK
16:00
FK Krasnodar
Tue 20 Feb
12:00
Tosno
12:00
Avangard Kursk
Paulista A1 »
Tue 20 Feb
00:00 finished
RB Brasil
1 - 1
Corinthians INFO
Tue 20 Feb
00:00 finished
Linense CA
2 - 3
Novorizontino INFO
League One »
Tue 20 Feb
20:45
Fleetwood Town
20:45
Portsmouth
Tue 20 Feb
20:45
Shrewsbury Town
20:45
Gillingham
Confederation Cup »
Tue 20 Feb
14:00
Gendarmerie
14:00
Simba SC
Tue 20 Feb
14:00
Green Buffaloes
14:00
Al-Masry
Tue 20 Feb
15:30
CS La Mancha
15:30
Tanda
Tue 20 Feb
16:00
Deportivo Niefang
16:00
New Star
Tue 20 Feb
12:15
ASPL 2000
12:15
Ngazi Club
Tue 20 Feb
14:30
Anse Reunion
14:30
APR FC
Tue 20 Feb
18:30
Cape Town City FC
18:30
Young Buffaloes
Tue 20 Feb
13:30
Masters Security
13:30
Petro de Luanda
Tue 20 Feb
17:30
Hafia FC
17:30
Energie
Tue 20 Feb
17:00
CR Belouizdad
17:00
Onze Créateurs
Tue 20 Feb
00:00 Postponed
ELWA United
00:00
Djoliba AC
Primera B Nacional »
Tue 20 Feb
01:05 finished
Aldosivi
1 - 0
Atlético Mitre SdE INFO
League Two »
Tue 20 Feb
21:00
Barnet
21:00
Carlisle United
Tue 20 Feb
20:45
Crewe Alexandra
20:45
Exeter City
Tue 20 Feb
20:45
Cambridge United
20:45
Notts County
South African First Division »
Torneo Águila Primera B »
Tue 20 Feb
00:00 finished
Deportivo Pereira
2 - 1
Real Santander INFO
Tue 20 Feb
02:00 finished
Barranquilla
1 - 1
Cúcuta Deportivo INFO
Scottish Championship »
1. Lig »
Tue 20 Feb
17:00
Gaziantepspor
17:00
Altinordu
Tue 20 Feb
14:00
Rizespor
14:00
Balikesirspor
Tue 20 Feb
14:00
Samsunspor
14:00
Ankaragucu
Football League »
Tue 20 Feb
14:30
Kissamikos
14:30
Kallithea
Magyar Kupa »
Tue 20 Feb
17:00
Debreceni VSC
17:00
Dorogi FC
Tue 20 Feb
18:00
Diósgyőr VTK
18:00
Samsung Vác FC
Tue 20 Feb
14:00
Nagykanizsai
14:00
Békéscsaba
Tue 20 Feb
18:00
Újpest FC
18:00
Paksi SE
Tue 20 Feb
16:00
Zalaegerszegi TE
16:00
Puskás Akadémia
Conference »
Tue 20 Feb
20:45
Barrow
20:45
Gateshead
Tue 20 Feb
20:45
Boreham Wood
20:45
Maidstone United
Tue 20 Feb
20:45
Chester
20:45
Leyton Orient
Tue 20 Feb
20:45
Dover Athletic
20:45
Dagenham & Redbridge
Tue 20 Feb
20:45
Aldershot Town
20:45
Bromley
Tue 20 Feb
20:45
Ebbsfleet United
20:45
Woking
Tue 20 Feb
20:45
Tranmere Rovers
20:45
Macclesfield Town
Tue 20 Feb
20:45
FC Halifax Town
20:45
Hartlepool United
Tue 20 Feb
20:45
Guiseley
20:45
Fylde
Tue 20 Feb
20:45
Maidenhead United
20:45
Eastleigh
Tue 20 Feb
20:45
Solihull Moors
20:45
Wrexham
Tue 20 Feb
20:45
Torquay United
20:45
Sutton United
Conference South »
Conference North »
Primera B Metro. »
Tue 20 Feb
01:00 finished
Atlanta
2 - 0
CA San Miguel INFO
Premier de Ascenso - Clausura Group 2 »
Tue 20 Feb
22:00
Ciervos
22:00
Cuatetes de Acapulco
Tue 20 Feb
00:00
Cuautla
00:00
Orizaba
AFC Champions Group 3 »
Tue 20 Feb
16:30
Al Sadd
16:30
Persepolis
Tue 20 Feb
14:00
Nasaf
14:00
Al-Wasl
AFC Champions Group 4 »
Tue 20 Feb
16:30
FC Esteghlal
16:30
Al Hilal Riyadh
Tue 20 Feb
16:10
Al Ain
16:10
Al Rayyan
AFC Champions Group 5 »
AFC Champions Group 6 »
Regionalliga Group 5 »
Tue 20 Feb
19:30 Postponed
Hessen Kassel
19:30
Kickers Offenbach FC
Non League Premier Group 1 »
Tue 20 Feb
20:45
Needham Market
20:45
Burgess Hill Town
Tue 20 Feb
20:45
Staines Town
20:45
Hendon
Tue 20 Feb
20:45
Leiston
20:45
Margate
Non League Premier Group 2 »
Non League Premier Group 3 »

Follow BeSoccer on Facebook