Slovenian National League
Sat 24 Feb
Domžale
17:00
Celje
Gorica
17:00
NK Olimpija 2005
Aluminij
17:00
Krsko Posavje
Triglav
17:00
Maribor
Rudar Velenje
17:00
Ankaran Hrvatini
Team / Points
1 Maribor MAR 43
2 NK Olimpija 2005 OLI 40
3 Domžale DOM 31
4 Rudar Velenje RUD 29
5 Celje CEL 24
 
6 Gorica GOR 23
7 Krsko Posavje KRS 19
8 Aluminij ALU 16
9 Triglav TRI 14
10 Ankaran Hrvatini AHS 8
2. SNL
Sun 11 Mar
NS Drava
15:00
Fužinar
Zarica Kranj
15:00
Radomlje
Mura
15:00
Ilirija
Tabor Sežana
15:00
NK Rogaška
Krka
15:00
NK Nafta Lendava
ASK Bravo
15:00
NK Verzej
NK Dob
15:00
Brežice
Dekani
15:00
Brda Dobrovo
Team / Points
1 Mura NSM 44
2 NS Drava DRA 37
3 NK Nafta Lendava NKN 35
4 Radomlje RAD 31
5 Dekani DEK 30
6 Krka KRK 26
7 Tabor Sežana TAS 26
8 ASK Bravo BRA 24
 
9 NK Dob NKD 23
10 Brežice BRE 19
11 Zarica Kranj KRA 17
12 NK Rogaška ROG 17
13 Ilirija ILI 15
14 Fužinar FUZ 14
15 Brda Dobrovo BRD 14
16 NK Verzej NKV 10
Group 2
Sun 18 Mar
Črenšovci
15:00
Ljutomer
Turnišče
15:00
Čarda Martjanci
Tromejnik
15:00
Odranci
Slatina Radenci
15:00
Velika Polana
Hotiza
15:00
Radgona
Beltinci
15:00
NK Grad
Bogojina
15:00
Rakičan
Team / Points
1 Odranci ODR 37
2 Velika Polana POL 35
3 Beltinci BEL 33
4 Ljutomer LJU 28
5 Hotiza HOT 25
6 Tromejnik TRO 20
7 NK Grad GRA 19
 
8 Črenšovci CRE 14
9 Turnišče TUR 14
10 Čarda Martjanci CAR 13
11 Bogojina BOG 13
12 Rakičan RAK 12
13 Slatina Radenci RAD 10
14 Radgona RAD 9
Group 4
Sat 10 Mar
Fama Vipava
15:00
Ilirska Bistrica
Primorje
15:00
Bilje
Adria
15:00
MNK Izola
NK Tolmin
15:00
Jadran
Team / Points
1 Bilje BIL 33
2 MNK Izola MNK 28
3 NK Tolmin TOL 28
4 Adria ADR 26
 
5 Fama Vipava FVI 20
6 NK Primorje Ajdovscina NKP 15
7 Jadran Hrpelje-Kozina JAD 10
8 Ilirska Bistrica BIS 7
UCL »
Tue 20 Feb
20:45
Chelsea
20:45
Barcelona
Tue 20 Feb
20:45
Bayern München
20:45
Beşiktaş
Ligue 1 »
Tue 20 Feb
18:30
Troyes
18:30
Dijon FCO
Primera Division »
Tue 20 Feb
01:15 finished
Colón
1 - 0
Gimnasia La Plata INFO
Uefa Youth League »
Championship »
Copa Sudamericana »
Tue 20 Feb
23:15
Sport Rosario
23:15
Cerro CA
Friendly »
Tue 20 Feb
15:00
Arsenal Tula
15:00
Kairat Almaty
Tue 20 Feb
16:00
Kristiansund BK
16:00
FK Krasnodar
Tue 20 Feb
15:00
Tosno
15:00
Avangard Kursk
Paulista A1 »
Tue 20 Feb
00:00 finished
RB Brasil
1 - 1
Corinthians INFO
Tue 20 Feb
00:00 finished
Linense CA
2 - 3
Novorizontino INFO
League One »
Tue 20 Feb
20:45
Fleetwood Town
20:45
Portsmouth
Tue 20 Feb
20:45
Shrewsbury Town
20:45
Gillingham
Confederation Cup »
Tue 20 Feb
14:00
Gendarmerie
14:00
Simba SC
Tue 20 Feb
14:00
Green Buffaloes
14:00
Al-Masry
Tue 20 Feb
15:30
CS La Mancha
15:30
Tanda
Tue 20 Feb
16:00
Deportivo Niefang
16:00
New Star
Tue 20 Feb
12:15 Playing 26'
ASPL 2000
0 - 0
Ngazi Club
Tue 20 Feb
14:30
Anse Reunion
14:30
APR FC
Tue 20 Feb
18:30
Cape Town City FC
18:30
Young Buffaloes
Tue 20 Feb
13:30
Masters Security
13:30
Petro de Luanda
Tue 20 Feb
17:30
Hafia FC
17:30
Energie
Tue 20 Feb
17:00
CR Belouizdad
17:00
Onze Créateurs
Primera B Nacional »
Tue 20 Feb
01:05 finished
Aldosivi
1 - 0
Atlético Mitre SdE INFO
League Two »
Tue 20 Feb
21:00
Barnet
21:00
Carlisle United
Tue 20 Feb
20:45
Crewe Alexandra
20:45
Exeter City
Tue 20 Feb
20:45
Cambridge United
20:45
Notts County
South African First Division »
Torneo Águila Primera B »
Tue 20 Feb
00:00 finished
Deportivo Pereira
2 - 1
Real Santander INFO
Tue 20 Feb
02:00 finished
Barranquilla
1 - 1
Cúcuta Deportivo INFO
Scottish Championship »
1. Lig »
Tue 20 Feb
17:00
Gaziantepspor
17:00
Altinordu
Tue 20 Feb
14:00
Rizespor
14:00
Balikesirspor
Tue 20 Feb
14:00
Samsunspor
14:00
Ankaragucu
Football League »
Tue 20 Feb
14:30
Kissamikos
14:30
Kallithea
Magyar Kupa »
Tue 20 Feb
17:00
Debreceni VSC
17:00
Dorogi FC
Tue 20 Feb
18:00
Diósgyőr VTK
18:00
Samsung Vác FC
Tue 20 Feb
14:00
Nagykanizsai
14:00
Békéscsaba
Tue 20 Feb
18:00
Újpest FC
18:00
Paksi SE
Tue 20 Feb
16:00
Zalaegerszegi TE
16:00
Puskás Akadémia
Conference »
Tue 20 Feb
20:45
Barrow
20:45
Gateshead
Tue 20 Feb
20:45
Boreham Wood
20:45
Maidstone United
Tue 20 Feb
20:45
Chester
20:45
Leyton Orient
Tue 20 Feb
20:45
Dover Athletic
20:45
Dagenham & Redbridge
Tue 20 Feb
20:45
Aldershot Town
20:45
Bromley
Tue 20 Feb
20:45
Ebbsfleet United
20:45
Woking
Tue 20 Feb
20:45
Tranmere Rovers
20:45
Macclesfield Town
Tue 20 Feb
20:45
FC Halifax Town
20:45
Hartlepool United
Tue 20 Feb
20:45
Guiseley
20:45
Fylde
Tue 20 Feb
20:45
Maidenhead United
20:45
Eastleigh
Tue 20 Feb
20:45
Solihull Moors
20:45
Wrexham
Tue 20 Feb
20:45
Torquay United
20:45
Sutton United
Conference South »
Conference North »
Primera B Metro. »
Tue 20 Feb
01:00 finished
Atlanta
2 - 0
CA San Miguel INFO
Premier de Ascenso - Clausura Group 2 »
Tue 20 Feb
22:00
Ciervos
22:00
Cuatetes de Acapulco
Tue 20 Feb
00:00 finished
Cuautla
1 - 1
Orizaba INFO
AFC Champions Group 3 »
Tue 20 Feb
16:30
Al Sadd
16:30
Persepolis
Tue 20 Feb
14:00
Nasaf
14:00
Al-Wasl
AFC Champions Group 4 »
Tue 20 Feb
16:30
FC Esteghlal
16:30
Al Hilal Riyadh
Tue 20 Feb
16:10
Al Ain
16:10
Al Rayyan
AFC Champions Group 5 »
Tue 20 Feb
11:30 Playing 56'
Kashiwa Reysol
1 - 0
Tianjin Quanjian
Tue 20 Feb
13:00
Kitchee FC
13:00
Jeonbuk Motors
AFC Champions Group 6 »
Tue 20 Feb
11:00 Playing 87'
Ulsan Hyundai
2 - 1
Kawasaki Frontale
Tue 20 Feb
13:00
Shanghai SIPG
13:00
Melbourne Victory
Regionalliga Group 5 »
Non League Premier Group 1 »
Tue 20 Feb
20:45
Needham Market
20:45
Burgess Hill Town
Tue 20 Feb
20:45
Staines Town
20:45
Hendon
Tue 20 Feb
20:45
Leiston
20:45
Margate
Non League Premier Group 2 »
Non League Premier Group 3 »

Follow BeSoccer on Facebook