Portuguese Primeira Liga »
Sun 25 Feb
21:15
Portimonense
21:15
Porto
Sun 25 Feb
19:00
Boavista
19:00
Vitória Setúbal
Sun 25 Feb
17:00
Chaves
17:00
Estoril
Segunda Liga »
Sun 25 Feb
17:00
CD Santa Clara
17:00
Gil Vicente
Sun 25 Feb
16:00
Arouca
16:00
Varzim
Sun 25 Feb
17:00
Benfica II
17:00
Cova Piedade
Sun 25 Feb
16:00
Vitória
16:00
Academico Viseu
Sun 25 Feb
16:00
Leixões
16:00
União Madeira
Sun 25 Feb
12:15
Nacional
12:15
Porto II
Sun 25 Feb
16:00
Penafiel
16:00
Real SC
CN Seniores Group 1 »
Sun 25 Feb
16:00
Montalegre
16:00
Braganca
Sun 25 Feb
17:00
Câmara de Lobos
17:00
Atlético Arcos
Sun 25 Feb
16:00
Minas de Argozelo
16:00
Pedras Salgadas
Sun 25 Feb
16:00
Torcatense
16:00
AD Oliveirense
Sun 25 Feb
16:00
Fafe
16:00
Merelinense
Sun 25 Feb
16:00
Arões
16:00
Vizela
Sun 25 Feb
16:00
Mirandela
16:00
Sao Martinho
Sun 25 Feb
16:00
Mondinense
16:00
Vilaverdense
CN Seniores Group 2 »
Sun 25 Feb
16:00
Trofense
16:00
Felgueiras 1932
Sun 25 Feb
16:00
SC Freamunde
16:00
Camacha
Sun 25 Feb
16:00
Cesarense
16:00
Aliança Gandra
Sun 25 Feb
16:00
Sousense
16:00
Cinfães
Sun 25 Feb
16:00
Gondomar
16:00
Canelas 2010
Sun 25 Feb
16:00
Sanjoanense
16:00
Pedras Rubras
Sun 25 Feb
16:00
Amarante
16:00
Coimbrões
Sun 25 Feb
16:00
SC Salgueiros
16:00
Espinho
CN Seniores Group 3 »
Sun 25 Feb
16:00
Anadia
16:00
Gafanha
Sun 25 Feb
16:00
RD Agueda
16:00
Mortágua
Sun 25 Feb
16:00
Sertanense
16:00
União de Leiria
Sun 25 Feb
16:00
Sourense
16:00
Lusitano FCV
Sun 25 Feb
16:00
Marinhense
16:00
Águias do Moradal
Sun 25 Feb
16:00
Fornos Algodres
16:00
Oleiros ARC
Sun 25 Feb
17:00
Marítimo II
17:00
Ferreira de Aves
Sun 25 Feb
16:00
Benfica Castelo B.
16:00
AD Nogueirense
CN Seniores Group 4 »
Sun 25 Feb
16:00
Mafra
16:00
1º Dezembro
Sun 25 Feb
17:00
Lusitania FC
17:00
Caldas
Sun 25 Feb
16:00
Torreense
16:00
Loures
Sun 25 Feb
16:00
Eléctrico
16:00
Vilafranquense
Sun 25 Feb
16:00
Fatima
16:00
Praiense
Sun 25 Feb
16:00
Coruchense
16:00
SC Guadalupe
Sun 25 Feb
16:00
Sintrense
16:00
Pêro Pinheiro
Sun 25 Feb
16:00
Sacavenense
16:00
Alcanenense
CN Seniores Group 5 »
Sun 25 Feb
16:00
Louletano
16:00
Pinhalnovense
Sun 25 Feb
17:00
Operário
17:00
Moncarapa
Sun 25 Feb
16:00
Moura
16:00
Olhanense
Sun 25 Feb
16:00
Almancilense
16:00
Casa Pia
Sun 25 Feb
16:00
Olímpico Mo…
16:00
Estrela Vendas Novas
Sun 25 Feb
16:00
FC Castrense
16:00
Oriental Lisboa
Sun 25 Feb
16:00
Farense
16:00
Lusitano VRSA
Sun 25 Feb
16:00
Armacenenses
16:00
Ideal
Portuguese Primeira Liga
Fri 23 Feb
Rio Ave
0-0
Desportivo Aves
Sat 24 Feb
Belenenses
1-0
Feirense
Marítimo
3-2
Vitória
Paços Ferreira
1-3
Benfica
Sun 25 Feb
Chaves
17:00
Estoril
Boavista
19:00
Vitória Setúbal
Portimonense
21:15
Porto
Mon 26 Feb
Sporting Braga
20:00
Tondela
Sporting CP
22:00
Moreirense
Team / Points
1 Porto FCP 61
2 Benfica SLB 59
3 Sporting CP SCP 56
4 Sporting Braga SPB 49
5 Rio Ave RIO 37
6 Marítimo MAR 33
7 Chaves CHA 33
8 Boavista BOA 30
9 Vitória Guimarães VIT 29
 
10 Portimonense POR 27
11 Belenenses BEL 27
12 Tondela TON 25
13 Desportivo Aves AVE 22
14 Vitória Setúbal VST 21
15 Paços de Ferreira PAÇ 21
16 Estoril EST 21
17 Feirense FEI 20
18 Moreirense MOR 19
Segunda Liga
Sat 24 Feb
Famalicão
1-0
SP. Covilhã
Sporting CP II
2-2
Académica
UD Oliveirense
2-3
Sporting Braga II
Sun 25 Feb
Nacional
12:15
Porto II
Leixões
16:00
União Madeira
Vitória
16:00
Academico Viseu
Penafiel
16:00
Real SC
Arouca
16:00
Varzim
CD Santa Clara
17:00
Gil Vicente
Benfica II
17:00
Cova Piedade
Team / Points
1 Académica ACA 44
2 Porto II POR 44
3 Arouca ARO 43
4 CD Santa Clara SAN 42
5 Academico Viseu ACV 40
6 Leixões LEX 40
7 Penafiel PEN 40
8 Nacional NAC 37
9 Famalicão FAM 36
10 SP. Covilhã SPC 35
 
11 Vitória Guimarães B VGM 35
12 Benfica II BEN 34
13 Varzim VAR 31
14 Cova Piedade COV 31
15 Sporting CP II SCP 31
16 UD Oliveirense OLI 29
17 União Madeira UNM 27
18 Sporting Braga II BRA 26
19 Gil Vicente GFC 24
20 Real SC REA 20
Group 4
Wed 01 Nov
Sacavenense
1-0
SC Guadalupe
Sun 11 Mar
Torreense
16:00
1º Dezembro
Caldas
16:00
Loures
Mafra
16:00
Praiense
Eléctrico
16:00
Alcanenense
Sintrense
16:00
Coruchense
Fatima
16:00
Pêro Pinheiro
Lusitania FC
17:00
Vilafranquense
Team / Points
1 Mafra MAF 20
2 Torreense TOR 15
3 Vilafranquense VIL 15
4 Sacavenense SAC 14
5 1º Dezembro 1DE 13
6 Loures LOU 13
7 Alcanenense ALC 12
8 Caldas CAL 11
 
9 Coruchense COR 11
10 Sintrense SIN 11
11 Praiense PRA 10
12 Lusitania FC LUS 9
13 SC Guadalupe SCG 7
14 Eléctrico ELE 6
15 Pêro Pinheiro PER 6
16 Fatima FAT 5
Group 5
Sun 05 Nov
Olímpico Mo…
5-2
Lusitano VRSA
Sun 11 Mar
Moura
16:00
Pinhalnovense
Moncarapa
16:00
Olhanense
Louletano
16:00
Estrela Vendas No.
Almancilense
16:00
Ideal
Farense
16:00
FC Castrense
Armacenenses
16:00
Oriental Lisboa
Operário
17:00
Casa Pia
Team / Points
1 Farense FAR 56
2 Olhanense OLH 45
3 Casa Pia CAS 44
4 Pinhalnovense PIN 41
5 Oriental Lisboa ORI 39
6 Armacenenses ARM 33
7 Olímpico do Mo… OLI 27
8 Louletano LOU 25
 
9 Moura MOU 23
10 FC Castrense FCC 22
11 Almancilense ALM 22
12 Ideal IDE 20
13 Operário OPE 17
14 Moncarapa MON 17
15 Lusitano VRSA LUS 17
16 Estrela Vendas Novas EVN 15
Primera División Portugal Femenina
Sat 24 Feb
Albergaria Fem
16:00
Sporting Braga
Vilaverdense Fem
16:00
Valadares Gaia
Sporting CP Fem
16:00
Boavista Fem
CF Benfica Fem
16:00
União Ferreirense
Sun 25 Feb
A-dos-Francos Fem
16:00
Quintajense
Estoril Praia Fem
16:00
Cadima Fem
Team / Points
1 Sporting CP Fem SPO 40
2 Sporting Braga Fem SPB 38
3 Estoril Praia Fem EST 34
4 Valadares Gaia Fem VAG 25
5 Vilaverdense Fem VIL 24
6 Boavista Fem BOA 21
 
7 CF Benfica Fem BEN 20
8 União Ferreirense Fem UFE 18
9 Albergaria Fem ALB 16
10 Cadima Fem CAD 11
11 A-dos-Francos Fem ADF 5
12 Quintajense FC Fem QUI 4

Follow BeSoccer on Facebook