Eredivisie »
Sun 25 Feb
12:30
Ajax
12:30
ADO Den Haag
Sun 25 Feb
14:30
Feyenoord
14:30
PSV
Sun 25 Feb
14:30
Willem II
14:30
Roda JC
Sun 25 Feb
16:45
Utrecht
16:45
Twente 1965
Topklasse Group 2 »
Sun 25 Feb
14:00
HV & CV Quick
14:00
Be Quick 1887
Sun 25 Feb
14:00
OJC Rosmalen
14:00
Westlandia
Sun 25 Feb
14:30
Vitesse II
14:30
USV Hercules
Sun 25 Feb
14:00
Quick '20
14:00
HBS
Sun 25 Feb
14:00
ADO 20
14:00
OFC Oostzaan
Sun 25 Feb
14:30
Dongen
14:30
JVC Cuijk
Sun 25 Feb
14:30
De Graafschap II
14:30
UNA Brinvast
Sun 25 Feb
14:30
HSC 21
14:30
Blauw Geel '38
Sun 25 Feb
14:30
EVV
14:30
De Meern
Hoofdklasse Zondag Group 1 »
Sun 25 Feb
14:00
MSC
14:00
Purmersteijn
Sun 25 Feb
14:00
Achilles 1894
14:00
DHC Delft
Sun 25 Feb
14:00
De Bataven
14:00
Leonidas
Sun 25 Feb
14:00
Alphense Boys
14:00
RKHVV
Sun 25 Feb
14:00
SWZ
14:00
Achilles 29 II
Sun 25 Feb
14:30
RKAVV
14:30
SJC Noordwijk
Sun 25 Feb
14:00
Silvolde
14:00
VV Heerenveen
Sun 25 Feb
14:00
Hollandia
14:00
SDO Bussum
Hoofdklasse Zondag Group 2 »
Sun 25 Feb
14:30
RKSV Nuenen
14:30
EHC Hoensbroek
Sun 25 Feb
14:30
Halsteren
14:30
Vlissingen
Sun 25 Feb
14:30
Woezik
14:30
Den Bosch II
Sun 25 Feb
14:00
Juliana 31
14:00
BVC '12 Beek
Sun 25 Feb
14:00
UDI '19
14:00
IFC
Sun 25 Feb
14:30
GOES
14:30
Meerssen
Sun 25 Feb
14:30
OSS '20
14:30
Gemert
Sun 25 Feb
14:30
Groene Ster
14:30
Baronie
Eerste Klasse Zon. Group 1 »
Sun 25 Feb
14:00
Hoofddorp
14:00
Legmeervogels
Sun 25 Feb
14:00
Hillegom
14:00
AGB
Sun 25 Feb
14:00
RKVV Velsen
14:00
Zeeburgia
Sun 25 Feb
14:00
Assendelft
14:00
JOS Watergraafsmeer
Sun 25 Feb
14:00
LSVV
14:00
AFC 34
Sun 25 Feb
14:00
Uitgeest
14:00
HFC EDO
Sun 25 Feb
14:00
Fortuna Wormerveer
14:00
DEM Beverwijk
Eerste Klasse Zon. Group 2 »
Sun 25 Feb
14:00
FC Olympia
14:00
Hoogland
Sun 25 Feb
14:00
Den Hoorn
14:00
FC Boshuizen
Sun 25 Feb
14:00
DVV Delft
14:00
BMT
Sun 25 Feb
14:00
VELO
14:00
VOC
Sun 25 Feb
14:30
Spartaan 20
14:30
Nieuwerkerk
Sun 25 Feb
14:30
GVV Unitas
14:30
Poortugaal
Eerste Klasse Zon. Group 3 »
Sun 25 Feb
14:00
AWC
14:00
Nemelaer
Sun 25 Feb
14:30
Rood-Wit-Willebror
14:30
RKVV Best Vooruit
Sun 25 Feb
14:30
DOSKO
14:30
DESO
Sun 25 Feb
14:30
Oirschot Vooruit
14:30
Brabantia
Sun 25 Feb
14:30
Gestel
14:30
Alverna
Sun 25 Feb
14:30
TOP Oss Amateurs
14:30
t Zand
Sun 25 Feb
14:30
Tilburg
14:30
HVCH
Eerste Klasse Zon. Group 4 »
Sun 25 Feb
14:30
Deurne
14:30
RKSV Bekkerveld
Sun 25 Feb
14:30
De Valk
14:30
Geldrop
Sun 25 Feb
14:30
Chevremont
14:30
ZSV
Sun 25 Feb
14:30
Wittenhorst
14:30
Venlosche Boys
Sun 25 Feb
14:30
Schaesberg
14:30
Wilhelmina 08
Sun 25 Feb
14:30
Hoensbroek
14:30
Venray
Sun 25 Feb
14:30
Susteren
14:30
RKSV Minor
Eerste Klasse Zon. Group 5 »
Sun 25 Feb
14:00
LONGA '30
14:00
Schalkhaar
Sun 25 Feb
14:00
Quick 1888
14:00
Rigtersbleek
Sun 25 Feb
14:00
Heino
14:00
Bemmel
Sun 25 Feb
14:00
Stevo
14:00
SC NEC
Sun 25 Feb
14:00
De Zweef
14:00
ROHDA Raalte
Eerste Klasse Zon. Group 6 »
Sun 25 Feb
14:00
LAC Frisia 1883
14:00
FVC
Sun 25 Feb
14:00
VV Emmen
14:00
Nieuw Buinen
Sun 25 Feb
14:00
Rolder Boys
14:00
Noordster
Sun 25 Feb
14:00
Alcides
14:00
Bergum
Sun 25 Feb
14:00
WVV
14:00
GAVC
Sun 25 Feb
14:00
Assen
14:00
GRC Groningen
Sun 25 Feb
14:30
Hoogeveen
14:30
SVBO
Dutch Third Division »
Eredivisie
Fri 23 Feb
Groningen
1-1
NAC Breda
Sat 24 Feb
AZ Alkmaar
2-1
Sparta Rotterdam
Heerenveen
0-1
Excelsior
Heracles
2-1
PEC Zwolle
VVV Venlo
2-2
Vitesse
Sun 25 Feb
Ajax
12:30
ADO Den Haag
Feyenoord
14:30
PSV
Willem II
14:30
Roda JC
Utrecht
16:45
Twente 1965
Team / Points
1 PSV PSV 62
2 Ajax AJA 57
3 AZ Alkmaar AZA 53
4 Feyenoord FEY 42
5 Utrecht UTR 41
6 PEC Zwolle ZWO 39
7 Vitesse VIT 38
8 ADO Den Haag ADO 35
9 Heerenveen SCH 32
 
10 Excelsior EXC 32
11 VVV Venlo VVV 32
12 Heracles HER 30
13 Groningen GRO 25
14 NAC Breda NAC 21
15 Willem II WIL 20
16 Twente 1965 TWE 17
17 Roda JC RJC 17
18 Sparta Rotterdam SPA 15
Eerste Divisie
Fri 23 Feb
Cambuur
1-1
Emmen
SC Telstar
5-2
FC Volendam
NEC Nijmegen
1-1
Fortuna Sittard
De Graafschap
1-0
Helmond Sport
Den Bosch
0-0
RKC Waalwijk
Go Ahead Eagles
2-1
FC Oss
FC Eindhoven
0-1
Dordrecht
MVV Maastricht
3-0
Almere City
Mon 26 Feb
Jong Utrecht
20:00
Jong Ajax
AZ II
20:00
Jong PSV
Team / Points
1 Jong Ajax JON 52
2 NEC Nijmegen NEC 50
3 Fortuna Sittard FOR 46
4 Emmen FCE 45
5 SC Telstar TEL 45
6 Jong PSV PSV 43
7 De Graafschap GRA 41
8 Almere City ALM 39
9 Dordrecht FCD 37
10 FC Oss FCO 36
 
11 Den Bosch BOS 36
12 MVV Maastricht MVV 35
13 Cambuur BVO 34
14 FC Volendam VOL 32
15 FC Eindhoven EIN 31
16 Go Ahead Eagles GAE 26
17 AZ II ALK 26
18 RKC Waalwijk RKC 24
19 Helmond Sport HEL 22
20 Jong Utrecht JUT 13
Group 1
Sat 24 Feb
Magreb 90
14:00
DVS .33
VVOG
0-3
Spijkenisse
DOVO
1-3
Volendam II
ACV
0-0
Groningen II
ODIN .59
2-0
Capelle
ONS Sneek
4-2
Jong Twente
Almere City II
1-4
Quick Boys
ASWH
0-3
Scheveningen
Spakenburg
3-0
Harkemase Boys
Team / Points
1 Spakenburg SPA 49
2 Almere City II ALM 45
3 Quick Boys QUI 43
4 Groningen II GRO 37
5 Scheveningen SCH 37
6 ODIN .59 ODI 34
7 DVS .33 DVS 33
8 VVOG VVO 31
9 DOVO DOV 29
 
10 Volendam II VOL 29
11 ASWH ASW 29
12 Harkemase Boys HAR 26
13 Jong Twente TWE 25
14 ONS Sneek ONS 25
15 Capelle CAP 19
16 Spijkenisse SPI 19
17 ACV ACV 18
18 Magreb 90 MAG 6
Group 1
Sat 24 Feb
SteDoCo
14:30
S Gravenzande SV
Jodan Boys
14:30
Swift
RVVH
14:30
Nootdorp
Ter Leede
14:30
Rijsoord
Smitshoek
14:30
Hoek
Rijnvogels
14:30
Zwaluwen
Argon
14:30
Achilles Veen
AFC II
14:45
Noordwijk
Team / Points
1 Noordwijk NOO 44
2 Ter Leede TER 38
3 SteDoCo STE 36
4 Hoek HOE 33
5 Achilles Veen ACH 32
6 Jodan Boys JOD 28
7 Rijnvogels RIJ 27
8 Zwaluwen ZWA 26
 
9 Swift SWI 26
10 S Gravenzande SV FCS 23
11 Rijsoord RIJ 23
12 Nootdorp NOO 22
13 Smitshoek SMI 19
14 AFC II AFC 18
15 RVVH RVV 13
16 Argon ARG 9
Group 1
Sun 25 Feb
MSC
14:00
Purmersteijn
Achilles 1894
14:00
DHC Delft
De Bataven
14:00
Leonidas
Alphense Boys
14:00
RKHVV
SWZ
14:00
Achilles 29 II
Silvolde
14:00
VV Heerenveen
Hollandia
14:00
SDO Bussum
RKAVV
14:30
SJC Noordwijk
Team / Points
1 SJC Noordwijk SJC 37
2 Hollandia HOL 33
3 Leonidas LEO 31
4 Achilles 1894 ACH 30
5 Silvolde SIL 30
6 Alphense Boys ALP 30
7 RKAVV RKA 28
8 SDO Bussum SDO 26
 
9 Purmersteijn PUR 26
10 MSC MSC 26
11 DHC Delft DEL 21
12 RKHVV RKH 19
13 De Bataven DEB 17
14 SWZ SWZ 17
15 VV Heerenveen VVH 15
16 Achilles 29 II ACH 10
Group 2
Sat 24 Feb
Staphorst
14:30
Apeldoorn CSV
Berkum
14:30
AZSV
Eemdijk
14:30
HZVV
Genemuiden
14:30
Ajax Amateurs
NSC
14:30
Urk
Excelsior .31
14:30
Huizen
Zuidvogels
14:30
Sparta Nijkerk
SDC Putten
14:30
Door Fusie Sterk
Team / Points
1 Genemuiden GEN 35
2 Staphorst STA 32
3 Eemdijk EEM 32
4 Ajax Amateurs AJA 31
5 Berkum BER 30
6 Excelsior .31 EXC 30
7 SDC Putten SDC 29
8 Urk URK 24
 
9 HZVV HZV 24
10 Door Fusie Sterk DFS 23
11 Sparta Nijkerk SPA 22
12 AZSV AZS 21
13 Apeldoorn CSV APE 19
14 Zuidvogels ZUI 19
15 NSC NSC 14
16 Huizen HUI 8
Group 2
Sun 25 Feb
Juliana 31
14:00
BVC '12 Beek
UDI '19
14:00
IFC
RKSV Nuenen
14:30
EHC Hoensbroek
Halsteren
14:30
Vlissingen
Woezik
14:30
Den Bosch II
GOES
14:30
Meerssen
OSS '20
14:30
Gemert
Groene Ster
14:30
Baronie
Team / Points
1 OSS '20	OSS 37
2 Halsteren HAL 34
3 Den Bosch II DBI 30
4 Meerssen MEE 30
5 GOES GOE 30
6 Gemert GEM 29
7 Vlissingen VLI 27
8 Groene Ster GRO 27
 
9 IFC IFC 27
10 EHC Hoensbroek EHC 23
11 UDI '19 UDI 23
12 RKSV Nuenen NUE 23
13 BVC '12 Beek BVC 18
14 Juliana 31 JUL 18
15 Baronie BAR 17
16 Woezik WOE 11
Group 1
Sat 17 Feb
ARC Alphense
0-0
Westlandia B
Aalsmeer
0-1
Zwaluwen .30
Forum Sport
6-2
Marken
Sportlust 46
6-2
Breukelen
Vitesse Delft
2-1
Te Werve
WV-HEDW
3-3
RKAV Volendam
Xerxes DZB
2-0
CSW
Team / Points
1 ARC Alphense ARC 38
2 Xerxes DZB XER 35
3 RKAV Volendam VOL 32
4 Sportlust 46 SPO 32
5 Forum Sport FSP 31
6 WV-HEDW HED 25
7 Aalsmeer AAL 24
 
8 Zwaluwen .30 ZWA 23
9 Westlandia B WES 20
10 CSW CSW 19
11 Vitesse Delft VIT 11
12 Te Werve TEW 10
13 Breukelen BRE 8
14 Marken MAR 5
Group 2
Sat 17 Feb
Brielle
1-0
DCV
Bruse Boys
2-1
Oude Maas
Deltasport
2-2
Nieuw Lekkerland
Heinenoord
1-2
Heerjansdam
SC Feyenoord
3-0
SHO
Oranje Wit
0-3
Kloetinge
VVGZ
2-3
Nieuwenhoorn
Team / Points
1 SC Feyenoord SCF 40
2 Brielle BRI 35
3 Kloetinge KLO 29
4 Heinenoord HEI 27
5 Nieuw Lekkerland NIE 23
6 Deltasport DEL 22
7 Heerjansdam HEE 19
 
8 Oranje Wit ORA 18
9 VVGZ VVG 15
10 Oude Maas OMA 13
11 Nieuwenhoorn NIE 12
12 DCV DCV 12
13 SHO SHO 9
14 Bruse Boys BRU 8

Follow BeSoccer on Facebook