Greek Super League
Sat 20 Jan
Platanias
14:00
Levadiakos
Panathinaikos
16:15
Kerkyra
Larissa FC
18:30
AEK Athens
Sun 21 Jan
PAOK
14:00
Apollon Smirnis
PAS Giannina
16:15
Atromitos
Lamia
16:15
Asteras Tripolis
Panaitolikos
16:15
Panionios
Olympiakos Piraeus
18:30
Xanthi
Team / Points
1 Olympiakos Piraeus OLP 38
2 AEK Athens AEK 37
3 PAOK PAO 37
4 Atromitos ATR 33
5 Panionios PAN 26
6 Asteras Tripolis TRI 26
7 Xanthi XAN 24
8 Levadiakos LEV 21
 
9 Larissa FC LAR 20
10 Panathinaikos PAN 19
11 PAS Giannina GIA 18
12 Panaitolikos PGE 18
13 Lamia LAM 16
14 Apollon Smirnis APS 13
15 Kerkyra KER 11
16 Platanias PLA 6
Football League
Sat 20 Jan
Aris Thessaloniki
14:00
Karaiskakis
Acharnaikos
14:00
Panachaiki
Sun 21 Jan
Panegialios
14:00
Kissamikos
Anagennisi
14:00
Aiginiakos
OFI
14:00
Apollon Kalamarias
Panserraikos FC
14:00
Trikala
Doxa Dramas
14:00
Apollon Larissa
Sparti
14:00
Kallithea
Veria
14:00
Ergotelis
Team / Points
1 Aris Thessaloniki ARI 29
2 Panachaiki PAN 26
3 OFI OFI 24
4 Trikala TRI 21
5 Sparti SPA 17
6 Doxa Dramas DOX 16
7 Karaiskakis KAR 16
8 Apollon Kalamarias APO 15
9 Kissamikos KIS 15
 
10 Veria VER 14
11 Anagennisi Karditsas ANA 14
12 Aiginiakos AIG 14
13 Apollon Larissa APL 12
14 Panserraikos FC PAN 11
15 Panegialios PAN 10
16 Kallithea KAL 9
17 Ergotelis ERG 6
18 Acharnaikos ACH 0
Group 2
Wed 17 Jan
Palaiochori Fc
3-1
Kardias
AE Karitsa
1-1
Edessaikos
Makedonikos
0-0
Kilkisiakos
Agrotikos Asteras
2-1
Philippos
Alexandros Trikala
1-0
Langadas
Kampaniakos
0-3
Pierikos
Almopos Aridaia
0-1
Iraklis
Team / Points
1 Palaiochori Fc ARP 41
2 Iraklis IRA 40
3 Almopos Aridaia ALA 29
4 Makedonikos MAK 29
5 Agrotikos Asteras AGR 28
6 Naoussa NAO 26
7 Pierikos PIE 26
8 Edessaikos EDE 25
 
9 Langadas LAN 24
10 Kardias KAR 23
11 M. Alexandros Trikala MAT 22
12 Philippos Alexandreia PHA 16
13 AE Karitsa AEK 16
14 Kilkisiakos KIL 13
15 Kampaniakos Chalastra KAM 7
Group 6
Sun 21 Jan
Proodeftiki FC
14:00
Diagoras
Ethnikos Piraeus
14:00
Ionikos Nikea
Enosi
14:00
Zevgolateio
Keratsini
14:00
Loutraki
Rodos
16:00
Ialysos
Team / Points
1 Proodeftiki FC PRO 24
2 Ethnikos Piraeus ETH 23
3 Ialysos IAL 20
4 Diagoras DIA 18
5 Rodos ROD 18
6 Keratsini KER 16
 
7 Loutraki LOU 15
8 Ionikos Nikea ION 14
9 Enosi Panaspropyrgiakos Dox EPD 10
10 Pelopas Kiatou PEL 6
11 Zevgolateio ZEV 0
Group 8
Sun 21 Jan
Irodotos
14:00
Ilisiakos
Agios Ierotheos
14:00
OF Ierapetra
Palaiochora
14:00
AE Mylopotamos
Egaleo
14:00
Atsalenios
Kifisia
14:00
Fostiras
Team / Points
1 Irodotos IRO 22
2 Egaleo EGA 22
3 Ilisiakos ILI 17
4 OF Ierapetra OFL 17
5 Atsalenios ATS 17
6 Palaiochora PFC 13
 
7 Ermis Zoniana ZON 13
8 Agios Ierotheos AGI 11
9 Fostiras FOS 10
10 Kifisia KIF 8
11 AE Mylopotamos AEM 8
La Liga »
Fri 19 Jan
21:00
Getafe
21:00
Athletic
Bundesliga »
Fri 19 Jan
20:30
Hertha BSC
20:30
B. Dortmund
Ligue 1 »
Fri 19 Jan
20:45
Caen
20:45
Olympique Marseille
Eredivisie »
Fri 19 Jan
20:00 Playing 21'
Utrecht
0 - 0
AZ Alkmaar
Portuguese Primeira Liga »
Fri 19 Jan
22:00
Porto
22:00
Tondela
Fri 19 Jan
20:00 Playing 21'
Vitória Setúbal
0 - 0
Sporting CP
Championship »
Fri 19 Jan
20:45
Derby County
20:45
Bristol City
Segunda Division »
Fri 19 Jan
21:00
Granada
21:00
Real Zaragoza
Turkish Süper Lig »
Fri 19 Jan
18:00 finished
Kasimpasa
3 - 2
Alanyaspor INFO
Copa Argentina »
Friendly »
Fri 19 Jan
13:00 finished
Stabaek IF
7 - 1
Kongsvinger INFO
Fri 19 Jan
14:00 finished
Lillestrom SK
4 - 0
Strømmen INFO
Fri 19 Jan
13:00 finished
SonderjyskE
2 - 3
Fredericia INFO
Fri 19 Jan
15:00 finished
Thun
4 - 1
Schaffhausen INFO
Fri 19 Jan
13:00 finished
Midtjylland
2 - 2
Hobro INFO
Fri 19 Jan
16:30 finished
Dinamo Kiev
0 - 2
St. Gallen INFO
Fri 19 Jan
14:00 finished
Liefering
1 - 5
Jahn Regensburg INFO
Fri 19 Jan
13:00 finished
Nykøbing FC
1 - 2
Odense BK INFO
Fri 19 Jan
19:00 Playing 64'
Orebro SK
1 - 2
Linköping City
Fri 19 Jan
16:30 finished
Mattersburg
1 - 1
Servette INFO
Fri 19 Jan
11:00 finished
Rubin Kazán
0 - 0
FK Lokomotiv Tashkent INFO
Fri 19 Jan
15:00 finished
Notodden
1 - 2
Sandefjord Fotball INFO
Fri 19 Jan
18:00 finished
FK Bodo Glimt
3 - 0
Mjølner INFO
Fri 19 Jan
15:00 finished
Aris Limassol
0 - 5
Dinamo Bucureşti INFO
Fri 19 Jan
11:00 finished
Ruzomberok
3 - 0
Lokomotíva Košice INFO
Fri 19 Jan
14:00 finished
Ruzomberok
3 - 2
Vitkovice INFO
Fri 19 Jan
19:30 Half-Time
RW Essen
1 - 0
Arminia Bielefeld
Fri 19 Jan
10:00 finished
Spartak Moskva II
3 - 3
Chertanovo INFO
Fri 19 Jan
11:30 finished
Hamburger SV II
2 - 0
Borussia Dortmund II INFO
Fri 19 Jan
12:00 finished
Zirə
1 - 2
Keşlə INFO
Fri 19 Jan
12:30 finished
Sandecja Nowy Sacz
1 - 1
Zemplin Michalovce INFO
Fri 19 Jan
14:00 finished
Heidenheim
1 - 0
Austria Lustenau INFO
Fri 19 Jan
14:00 finished
Lech Poznań
3 - 1
Zorya Luhansk INFO
Fri 19 Jan
14:00 finished
Dynamo Dresden
1 - 4
Mladá Boleslav INFO
Fri 19 Jan
16:00 finished
Seoul
0 - 1
FC Vaduz INFO
Fri 19 Jan
18:00 finished
Kapfenberger SV
0 - 0
Voitsberg INFO
Fri 19 Jan
19:00 Playing 67'
F91 Dudelange
2 - 1
SV Eintracht Trier
Fri 19 Jan
19:30 Half-Time
Rödinghausen
0 - 2
Germania Egestorf
Fri 19 Jan
19:45 Playing 34'
Horn
1 - 0
Zwettl
Fri 19 Jan
20:00 Playing 19'
Levanger
1 - 0
Namsos
Sat 20 Jan
12:00
Oppsal
12:00
Ørn Horten
Fri 19 Jan
13:55 finished
Arsenal Sarandí
0 - 0
Atl.Tucumán INFO
Fri 19 Jan
17:00 finished
Start Kristiansand
1 - 2
Flekkeroy INFO
Belgian Pro League »
Fri 19 Jan
20:30
Charleroi
20:30
Mouscron Peruwelz
Cup Scotland »
Ligue 2 »
Fri 19 Jan
20:00 Playing 23'
Bourg-Péronnas
0 - 0
Stade de Reims
Fri 19 Jan
20:00 Playing 22'
Stade Brestois
1 - 0
Lens
Fri 19 Jan
20:00 Playing 22'
Lorient
0 - 0
Clermont
Fri 19 Jan
20:00 Playing 23'
Orléans
0 - 0
Auxerre
Fri 19 Jan
20:00 Playing 22'
Quevilly
0 - 0
Gazélec Ajaccio
Fri 19 Jan
20:00 Playing 22'
Sochaux
0 - 0
Nancy
Fri 19 Jan
20:00 Playing 23'
Tours
1 - 0
Niort
Fri 19 Jan
20:00 Playing 22'
Valenciennes
1 - 0
Le Havre
Lega Pro Group 1 »
Fri 19 Jan
20:45
Carrarese
20:45
Viterbese
Eerste Divisie »
Fri 19 Jan
20:00 Playing 23'
Dordrecht
0 - 0
Fortuna Sittard
Fri 19 Jan
20:00 Playing 21'
Go Ahead Eagles
1 - 0
MVV Maastricht
Fri 19 Jan
20:00 Playing 21'
De Graafschap
2 - 1
Jong PSV
Fri 19 Jan
20:00 Playing 22'
FC Oss
0 - 0
Jong Utrecht
Fri 19 Jan
20:00 Playing 21'
Almere City
0 - 0
NEC Nijmegen
Fri 19 Jan
20:00 Playing 22'
SC Telstar
1 - 1
FC Eindhoven
Fri 19 Jan
20:00 Playing 21'
Helmond Sport
0 - 0
FC Volendam
Fri 19 Jan
20:00 Playing 20'
Emmen
0 - 1
RKC Waalwijk
Segunda Liga »
League Two »
Fri 19 Jan
20:45
Newport County
20:45
Crawley Town
South African First Division »
Fri 19 Jan
19:00 Playing 64'
Bidvest Wits
1 - 0
Bloemfontein Celtic
National »
Fri 19 Jan
20:00
Avranches
20:00
Creteil
Fri 19 Jan
20:00 Postponed
Cholet
20:00
Pau FC
Fri 19 Jan
20:00 Playing 23'
Grenoble
0 - 1
Boulogne
Fri 19 Jan
20:00 Playing 22'
Béziers
0 - 0
Sannois Gratien
Fri 19 Jan
20:00 Playing 23'
Consolat Marseille
1 - 0
Red Star
Fri 19 Jan
20:00 Playing 22'
Lyon-Duchère
0 - 0
Les Herbiers
Fri 19 Jan
20:00 Playing 21'
Chambly
0 - 0
Concarneau
African Nations Championship Group 3 »
Fri 19 Jan
17:30 finished
Libya
0 - 1
Nigeria INFO
Fri 19 Jan
20:30
Rwanda
20:30
Equatorial Guinea
Copa Finlandia Transición »
Fri 19 Jan
18:00 finished
KuPS Kuopio
5 - 2
Musan Salama INFO
Fri 19 Jan
18:00 finished
KPV
0 - 0
TPV Tampere INFO
Fri 19 Jan
18:00 finished
Inter Turku
3 - 0
Ekenäs IF INFO
Fri 19 Jan
18:00
HIFK
18:00
Gnistan
Second Division Group 2 »
Fri 19 Jan
20:30
Cercle Brugge
20:30
Lierse SK
Premier de Ascenso - Clausura Group 1 »
Premier de Ascenso - Clausura Group 2 »
CFA Group 2 »
Fri 19 Jan
19:30
Belfort
19:30
Épinal
Torneo de Verano »
Fri 19 Jan
03:00 finished
Pérez Zeledón
4 - 1
LD Alajuelense INFO
Tercera Division Group 4 »
Fri 19 Jan
20:00 Playing 22'
Real Sociedad C
0 - 0
CD Getxo
Super League India »
Fri 19 Jan
15:30 finished
NorthEast United
3 - 1
Chennai City FC INFO
A-League »
Fri 19 Jan
09:50 finished
Western Sydney Wa.
0 - 3
Melbourne Victory INFO
Premier League »
Fri 19 Jan
13:30 finished
Tanta
1 - 0
Smouha INFO
Ligue 1 »
Fri 19 Jan
16:00 finished
JS Kabylie
1 - 1
USM Blida INFO
Fri 19 Jan
16:00 finished
CR Belouizdad
0 - 1
USM El Harrach INFO
Fri 19 Jan
15:00 finished
Biskra
1 - 0
JS Saoura INFO

Follow BeSoccer on Facebook