MATCHES | Denmark
Danish Superliga »
Sun 25 Feb
14:00
Aalborg BK
14:00
Nordsjaelland
Sun 25 Feb
16:00
Brøndby IF
16:00
FC Helsingør
Sun 25 Feb
12:00
Hobro
12:00
Midtjylland
Sun 25 Feb
18:00
Kobenhavn
18:00
Odense BK
Danish Superliga
Fri 23 Feb
AC Horsens
1-1
Randers
Sat 24 Feb
Lyngby BK
0-0
AGF Aarhus
Sun 25 Feb
Hobro
12:00
Midtjylland
Aalborg BK
14:00
Nordsjaelland
Brøndby IF
16:00
FC Helsingør
Kobenhavn
18:00
Odense BK
Mon 26 Feb
SonderjyskE
19:00
Silkeborg IF
Team / Points
1 Midtjylland MID 50
2 Brøndby IF BIF 47
3 Nordsjaelland FCN 42
4 AC Horsens HOR 31
5 Kobenhavn FCK 29
6 Odense BK ODE 28
7 Hobro HOB 28
 
8 Aalborg BK AAL 27
9 SonderjyskE SON 25
10 Silkeborg IF SIF 24
11 AGF Aarhus AGF 24
12 Lyngby BK LYN 20
13 Randers RAN 16
14 FC Helsingør FCH 16
1st Division
Fri 02 Mar
Vejle BK
19:00
Thisted
Sun 04 Mar
Esbjerg
13:45
Skive
Fremad Amager
13:45
Brabrand
Fredericia
13:45
HB Køge
Vendsyssel
13:45
Roskilde
Viborg FF
13:45
Nykøbing FC
Team / Points
1 Vejle BK VEJ 38
2 Thisted THI 35
3 Vendsyssel VEN 32
4 Esbjerg ESB 31
5 HB Køge HBK 30
6 Fredericia FRE 29
 
7 Viborg FF VFF 28
8 Roskilde ROS 25
9 Nykøbing FC LFA 23
10 Fremad Amager BFR 20
11 Brabrand BRA 13
12 Skive SKI 11
Group 1
Fri 23 Mar
Herlev
18:30
Karlslunde
Sat 24 Mar
Fredensborg BI
11:00
Taastrup FC
Kastrup
13:00
Stenløse BK
FA 2000
14:00
B 73 Slagelse
Sun 25 Mar
Holbæk
13:30
LSF
Team / Points
1 B 73 Slagelse B73 34
2 Herlev HER 27
3 Holbæk HOL 23
4 LSF LSF 21
5 Stenløse BK STE 19
 
6 FA 2000 FA2 17
7 Fredensborg BI FRE 16
8 Kastrup KAS 15
9 Taastrup FC TAA 13
10 Karlslunde KAR 12
Group 2
Sat 24 Mar
Avedøre
13:00
Odsherred
GVI
13:00
Fremad Valby
Vanløse
13:00
Virum Sorgenfri
KFUM Roskilde
13:30
Skjold Birkerød
AB Tårnby
14:00
B 1908
Team / Points
1 GVI GVI 27
2 Vanløse VAN 23
3 Fremad Valby FRE 22
4 AB Tårnby ABT 22
5 Odsherred ODS 20
 
6 Skjold Birkerød SKJ 20
7 Virum Sorgenfri VIR 19
8 B 1908 B19 17
9 Avedøre AVE 12
10 KFUM Roskilde KFU 11
Group 3
Fri 23 Mar
Kolding B
19:00
VSK Aarhus II
Sat 24 Mar
Oure
13:00
Esbjerg II
Aarhus Fremad II
13:30
Boldklubben 1909
Varde IF Elite
15:00
Tarup-Paarup
B 1913
15:30
Sønderborg
Team / Points
1 Tarup-Paarup TAR 32
2 Oure OFA 32
3 Boldklubben 1909 B19 21
4 Kolding B KOL 21
5 Sønderborg SON 19
 
6 B 1913 BOL 18
7 Varde IF Elite VAR 16
8 Aarhus Fremad II AAR 13
9 VSK Aarhus II AAR 13
10 Esbjerg II ESB 10
Group 4
Sat 24 Mar
AaB II
13:00
Viby IF
Vejgaard B
13:00
Hedensted
Lystrup
13:00
Viborg II
Randers Freja
14:00
Skanderborg
Sun 25 Mar
Holstebro
13:00
Vatanspor
Team / Points
1 Vejgaard B VEJ 28
2 Holstebro HOL 27
3 Viby IF VIB 23
4 Viborg II VFF 23
5 Hedensted HED 22
 
6 AaB II AAB 21
7 Lystrup LYS 18
8 Vatanspor VAT 16
9 Randers Freja RAN 7
10 Skanderborg SKA 5

Follow BeSoccer on Facebook