Austrian Bundesliga
Sat 17 Feb
Rapid Wien
1-1
Sturm Graz
Mattersburg
2-1
Austria Wien
Wolfsberger AC
1-3
Admira Wacker Mö.
LASK Linz
2-0
Rheindorf Altach
Sun 18 Feb
Salzburg
4-0
St. Polten
Team / Points
1 Salzburg RBS 52
2 Sturm Graz STR 45
3 Admira Wacker Mödling AWM 37
4 Rapid Wien RAP 36
5 LASK Linz LAS 36
 
6 Mattersburg MAT 30
7 Austria Wien AUS 27
8 Rheindorf Altach ALT 26
9 Wolfsberger AC WOL 20
10 St. Polten SKN 7
Group 1
Fri 23 Feb
ASK Bruck/Leitha
19:00
Rapid Wien II
Austria Wien II
19:00
Schwechat
Neusiedl
19:00
Horn
Amstetten
19:30
Parndorf
Ebreichsdorf
19:30
Wiener SK
Mannsdorf
19:30
FCM Traiskirchen
Sat 24 Feb
Stadlau
14:00
Admira Wacker II
Sun 25 Feb
St. Pölten II
16:15
Karabakh Wien
Team / Points
1 Horn SVH 39
2 Ebreichsdorf EBR 35
3 Austria Wien II AUS 35
4 Amstetten AMS 32
5 Rapid Wien II RAP 31
6 Karabakh Wien KAW 30
7 FCM Traiskirchen FCM 30
8 ASK Bruck/Leitha LEI 27
9 Mannsdorf MAN 27
 
10 St. Pölten II STP 21
11 Neusiedl NEU 19
12 Admira Wacker II ADM 18
13 First Vienna VIE 17
14 Parndorf PAR 15
15 Wiener SK WIE 10
16 Stadlau STA 8
17 Schwechat SCH 6
Group 1
Sat 24 Mar
Maria Saal
14:30
Völkermarkt
Sun 25 Mar
ATSV Wolfsberg
23:00
Bleiburg
Lendorf
23:00
KAC
Köttmannsdorf
23:00
ASKÖ Gmünd
St. Jakob
23:00
Annabichler
Ferlach
23:00
Kraig
SAK Klagenfurt
23:00
Spittal
Treibach
23:00
Feldkirchen
Team / Points
1 ATSV Wolfsberg WOL 30
2 Maria Saal MSA 27
3 SAK Klagenfurt KLA 26
4 Völkermarkt VOL 26
5 Feldkirchen FEL 25
6 Lendorf LEN 24
7 ASKÖ Gmünd GMD 24
8 St. Jakob SVJ 22
 
9 Treibach TRE 21
10 Ferlach FLC 21
11 Bleiburg BLE 21
12 Annabichler Austria ANB 20
13 Spittal SPI 19
14 Köttmannsdorf KMD 18
15 KAC KAC 16
16 Kraig SVK 13
Group 2
Fri 09 Mar
Mettersdorf
19:00
TuS Heiligenkreuz
SC Fürstenfeld
19:00
SC Bruck
TSV Pöllau
19:00
Lebring
Leoben
19:00
SV Union Gnas
Wildon
19:00
Voitsberg
Sat 10 Mar
Trofaiach
14:00
St. Anna
Kapfenberger
15:00
Bad Radkersburg
Grazer AK
18:30
Liezen
Team / Points
1 St. Anna ANN 35
2 SC Fürstenfeld FUR 34
3 Grazer AK GRA 28
4 Bad Radkersburg RAD 27
5 Voitsberg VOI 26
6 SV Union Gnas GNA 25
7 Lebring LEB 25
8 SC Bruck SCB 24
 
9 TuS Heiligenkreuz HGK 23
10 Mettersdorf MET 20
11 Liezen LIE 19
12 Wildon SVW 12
13 Leoben LBN 11
14 Trofaiach FCT 10
15 Kapfenberger SV KM II KAP 7
16 TSV Pöllau POL 3
Group 3
Sat 17 Mar
Röthis
-
FC Höchst
Fussach
-
Dornbirner SV
Blau-Weiß
-
Langenegg
Admira Dornbirn
-
Lauterach
Schwarzach
-
Rot-Weiß Rankweil
Bregenz
-
Andelsbuch
Austria Lustenau
-
Egg
Wolfurt
-
Nenzing
Team / Points
1 Bregenz BRE 28
2 Dornbirner SV DOR 27
3 Langenegg LAN 27
4 FC Höchst FCH 26
5 Röthis ROT 25
6 Egg EGG 23
7 Nenzing NEN 22
8 Lauterach LAU 22
 
9 Andelsbuch AND 21
10 Rot-Weiß Rankweil ROT 19
11 Wolfurt WOL 19
12 Admira Dornbirn ADM 17
13 Fussach SCF 17
14 Austria Lustenau II AUS 17
15 Blau-Weiß Feldkirch BLA 11
16 Schwarzach SCH 1
UCL »
Tue 20 Feb
20:45
Chelsea
20:45
Barcelona
Tue 20 Feb
20:45
Bayern München
20:45
Beşiktaş
Ligue 1 »
Tue 20 Feb
18:30
Troyes
18:30
Dijon FCO
Primera Division »
Tue 20 Feb
01:15 finished
Colón
1 - 0
Gimnasia La Plata INFO
Uefa Youth League »
Championship »
Copa Sudamericana »
Tue 20 Feb
23:15
Sport Rosario
23:15
Cerro CA
Friendly »
Tue 20 Feb
15:00
Arsenal Tula
15:00
Kairat Almaty
Tue 20 Feb
16:00
Kristiansund BK
16:00
FK Krasnodar
Tue 20 Feb
12:00
Tosno
12:00
Avangard Kursk
Paulista A1 »
Tue 20 Feb
00:00 finished
RB Brasil
1 - 1
Corinthians INFO
Tue 20 Feb
00:00 finished
Linense CA
2 - 3
Novorizontino INFO
League One »
Tue 20 Feb
20:45
Fleetwood Town
20:45
Portsmouth
Tue 20 Feb
20:45
Shrewsbury Town
20:45
Gillingham
Confederation Cup »
Tue 20 Feb
14:00
Gendarmerie
14:00
Simba SC
Tue 20 Feb
14:00
Green Buffaloes
14:00
Al-Masry
Tue 20 Feb
15:30
CS La Mancha
15:30
Tanda
Tue 20 Feb
16:00
Deportivo Niefang
16:00
New Star
Tue 20 Feb
12:15
ASPL 2000
12:15
Ngazi Club
Tue 20 Feb
14:30
Anse Reunion
14:30
APR FC
Tue 20 Feb
18:30
Cape Town City FC
18:30
Young Buffaloes
Tue 20 Feb
13:30
Masters Security
13:30
Petro de Luanda
Tue 20 Feb
17:30
Hafia FC
17:30
Energie
Tue 20 Feb
17:00
CR Belouizdad
17:00
Onze Créateurs
Tue 20 Feb
00:00 Postponed
ELWA United
00:00
Djoliba AC
Primera B Nacional »
Tue 20 Feb
01:05 finished
Aldosivi
1 - 0
Atlético Mitre SdE INFO
League Two »
Tue 20 Feb
21:00
Barnet
21:00
Carlisle United
Tue 20 Feb
20:45
Crewe Alexandra
20:45
Exeter City
Tue 20 Feb
20:45
Cambridge United
20:45
Notts County
South African First Division »
Torneo Águila Primera B »
Tue 20 Feb
00:00 finished
Deportivo Pereira
2 - 1
Real Santander INFO
Tue 20 Feb
02:00 finished
Barranquilla
1 - 1
Cúcuta Deportivo INFO
Scottish Championship »
1. Lig »
Tue 20 Feb
17:00
Gaziantepspor
17:00
Altinordu
Tue 20 Feb
14:00
Rizespor
14:00
Balikesirspor
Tue 20 Feb
14:00
Samsunspor
14:00
Ankaragucu
Football League »
Tue 20 Feb
14:30
Kissamikos
14:30
Kallithea
Magyar Kupa »
Tue 20 Feb
17:00
Debreceni VSC
17:00
Dorogi FC
Tue 20 Feb
18:00
Diósgyőr VTK
18:00
Samsung Vác FC
Tue 20 Feb
14:00
Nagykanizsai
14:00
Békéscsaba
Tue 20 Feb
18:00
Újpest FC
18:00
Paksi SE
Tue 20 Feb
16:00
Zalaegerszegi TE
16:00
Puskás Akadémia
Conference »
Tue 20 Feb
20:45
Barrow
20:45
Gateshead
Tue 20 Feb
20:45
Boreham Wood
20:45
Maidstone United
Tue 20 Feb
20:45
Chester
20:45
Leyton Orient
Tue 20 Feb
20:45
Dover Athletic
20:45
Dagenham & Redbridge
Tue 20 Feb
20:45
Aldershot Town
20:45
Bromley
Tue 20 Feb
20:45
Ebbsfleet United
20:45
Woking
Tue 20 Feb
20:45
Tranmere Rovers
20:45
Macclesfield Town
Tue 20 Feb
20:45
FC Halifax Town
20:45
Hartlepool United
Tue 20 Feb
20:45
Guiseley
20:45
Fylde
Tue 20 Feb
20:45
Maidenhead United
20:45
Eastleigh
Tue 20 Feb
20:45
Solihull Moors
20:45
Wrexham
Tue 20 Feb
20:45
Torquay United
20:45
Sutton United
Conference South »
Conference North »
Primera B Metro. »
Tue 20 Feb
01:00 finished
Atlanta
2 - 0
CA San Miguel INFO
Premier de Ascenso - Clausura Group 2 »
Tue 20 Feb
22:00
Ciervos
22:00
Cuatetes de Acapulco
Tue 20 Feb
00:00
Cuautla
00:00
Orizaba
AFC Champions Group 3 »
Tue 20 Feb
16:30
Al Sadd
16:30
Persepolis
Tue 20 Feb
14:00
Nasaf
14:00
Al-Wasl
AFC Champions Group 4 »
Tue 20 Feb
16:30
FC Esteghlal
16:30
Al Hilal Riyadh
Tue 20 Feb
16:10
Al Ain
16:10
Al Rayyan
AFC Champions Group 5 »
AFC Champions Group 6 »
Regionalliga Group 5 »
Tue 20 Feb
19:30 Postponed
Hessen Kassel
19:30
Kickers Offenbach FC
Non League Premier Group 1 »
Tue 20 Feb
20:45
Needham Market
20:45
Burgess Hill Town
Tue 20 Feb
20:45
Staines Town
20:45
Hendon
Tue 20 Feb
20:45
Leiston
20:45
Margate
Non League Premier Group 2 »
Non League Premier Group 3 »

Follow BeSoccer on Facebook