5

All leagues and competitions in Albania

Superliga
Sun 18 Feb
Kamza
1-2
Skënderbeu
Laçi
2-2
Luftëtari
Flamurtari Vlorë
2-0
Lushnja
Mon 19 Feb
Partizani Tirana
1-3
Kukësi
Vllaznia Shkodër
2-0
Teuta Durrës
Team / Points
1 Skënderbeu Korçë KFS 46
2 Flamurtari Vlorë FLA 35
3 Kukësi KUK 32
4 Laçi LAÇ 30
5 Kamza KAM 29
 
6 Partizani Tirana PAR 28
7 Luftëtari Gjirokastër LUF 27
8 Vllaznia Shkodër VLZ 21
9 Teuta Durrës TEU 17
10 Lushnja LUS 10
Group 1
Sat 17 Feb
Vora
4-1
Gramshi
Sun 18 Feb
Kevitan
2-0
Ada Velipojë
Mamurrasi
14:00
Kukësi II
Veleçiku Koplik
3-0
Internacional
Sopoti Librazhd
0-0
Tirana II
Spartaku Tiranë
0-1
Klosi
Luzi 2008
0-0
Partizani Tirana
Team / Points
1 Vora VOR 34
2 Veleçiku Koplik VEL 31
3 Klosi KFF 25
4 Partizani Tirana II PTI 22
5 Luzi 2008 LUZ 20
6 Spartaku Tiranë KST 19
7 Tirana II TIR 17
 
8 Gramshi GRA 17
9 Internacional Tirana TIR 16
10 Ada Velipojë ADA 15
11 Kukësi II KUK 9
12 Kevitan KEV 8
13 Sopoti Librazhd SOP 6
14 Mamurrasi MAM 0
Group 2
Sat 17 Feb
Delvina
2-0
Domosdova Prrenjas
Sun 18 Feb
Skrapari
2-1
Këlcyra
Butrinti Sarandë
1-2
Oriku
Albpetrol Patos
1-0
Gramozi Ersekë
Përmeti
0-4
Elbasani
Maliqi
0-3
Devolli
Memaliaj
3-1
Tepelena
Team / Points
1 Elbasani ELB 34
2 Oriku ORI 32
3 Albpetrol Patos ALB 29
4 Devolli DEV 28
5 Butrinti Sarandë BUT 26
6 Delvina DEL 24
7 Maliqi MAL 20
 
8 Këlcyra KEL 16
9 Tepelena TEP 16
10 Domosdova Prrenjas DOM 13
11 Memaliaj MEM 12
12 Gramozi Ersekë GRA 11
13 Skrapari SKR 10
14 Përmeti PER 9
UCL »
Tue 20 Feb
20:45
Chelsea
20:45
Barcelona
Tue 20 Feb
20:45
Bayern München
20:45
Beşiktaş
Ligue 1 »
Tue 20 Feb
18:30
Troyes
18:30
Dijon FCO
Primera Division »
Tue 20 Feb
01:15 finished
Colón
1 - 0
Gimnasia La Plata INFO
Uefa Youth League »
Championship »
Copa Sudamericana »
Tue 20 Feb
23:15
Sport Rosario
23:15
Cerro CA
Friendly »
Tue 20 Feb
15:00
Arsenal Tula
15:00
Kairat Almaty
Tue 20 Feb
16:00
Kristiansund BK
16:00
FK Krasnodar
Tue 20 Feb
15:00
Tosno
15:00
Avangard Kursk
Paulista A1 »
Tue 20 Feb
00:00 finished
RB Brasil
1 - 1
Corinthians INFO
Tue 20 Feb
00:00 finished
Linense CA
2 - 3
Novorizontino INFO
League One »
Tue 20 Feb
20:45
Fleetwood Town
20:45
Portsmouth
Tue 20 Feb
20:45
Shrewsbury Town
20:45
Gillingham
Confederation Cup »
Tue 20 Feb
14:00
Gendarmerie
14:00
Simba SC
Tue 20 Feb
14:00
Green Buffaloes
14:00
Al-Masry
Tue 20 Feb
15:30
CS La Mancha
15:30
Tanda
Tue 20 Feb
16:00
Deportivo Niefang
16:00
New Star
Tue 20 Feb
12:15 Playing 15'
ASPL 2000
0 - 0
Ngazi Club
Tue 20 Feb
14:30
Anse Reunion
14:30
APR FC
Tue 20 Feb
18:30
Cape Town City FC
18:30
Young Buffaloes
Tue 20 Feb
13:30
Masters Security
13:30
Petro de Luanda
Tue 20 Feb
17:30
Hafia FC
17:30
Energie
Tue 20 Feb
17:00
CR Belouizdad
17:00
Onze Créateurs
Primera B Nacional »
Tue 20 Feb
01:05 finished
Aldosivi
1 - 0
Atlético Mitre SdE INFO
League Two »
Tue 20 Feb
21:00
Barnet
21:00
Carlisle United
Tue 20 Feb
20:45
Crewe Alexandra
20:45
Exeter City
Tue 20 Feb
20:45
Cambridge United
20:45
Notts County
South African First Division »
Torneo Águila Primera B »
Tue 20 Feb
00:00 finished
Deportivo Pereira
2 - 1
Real Santander INFO
Tue 20 Feb
02:00 finished
Barranquilla
1 - 1
Cúcuta Deportivo INFO
Scottish Championship »
1. Lig »
Tue 20 Feb
17:00
Gaziantepspor
17:00
Altinordu
Tue 20 Feb
14:00
Rizespor
14:00
Balikesirspor
Tue 20 Feb
14:00
Samsunspor
14:00
Ankaragucu
Football League »
Tue 20 Feb
14:30
Kissamikos
14:30
Kallithea
Magyar Kupa »
Tue 20 Feb
17:00
Debreceni VSC
17:00
Dorogi FC
Tue 20 Feb
18:00
Diósgyőr VTK
18:00
Samsung Vác FC
Tue 20 Feb
14:00
Nagykanizsai
14:00
Békéscsaba
Tue 20 Feb
18:00
Újpest FC
18:00
Paksi SE
Tue 20 Feb
16:00
Zalaegerszegi TE
16:00
Puskás Akadémia
Conference »
Tue 20 Feb
20:45
Barrow
20:45
Gateshead
Tue 20 Feb
20:45
Boreham Wood
20:45
Maidstone United
Tue 20 Feb
20:45
Chester
20:45
Leyton Orient
Tue 20 Feb
20:45
Dover Athletic
20:45
Dagenham & Redbridge
Tue 20 Feb
20:45
Aldershot Town
20:45
Bromley
Tue 20 Feb
20:45
Ebbsfleet United
20:45
Woking
Tue 20 Feb
20:45
Tranmere Rovers
20:45
Macclesfield Town
Tue 20 Feb
20:45
FC Halifax Town
20:45
Hartlepool United
Tue 20 Feb
20:45
Guiseley
20:45
Fylde
Tue 20 Feb
20:45
Maidenhead United
20:45
Eastleigh
Tue 20 Feb
20:45
Solihull Moors
20:45
Wrexham
Tue 20 Feb
20:45
Torquay United
20:45
Sutton United
Conference South »
Conference North »
Primera B Metro. »
Tue 20 Feb
01:00 finished
Atlanta
2 - 0
CA San Miguel INFO
Premier de Ascenso - Clausura Group 2 »
Tue 20 Feb
22:00
Ciervos
22:00
Cuatetes de Acapulco
Tue 20 Feb
00:00 finished
Cuautla
1 - 1
Orizaba INFO
AFC Champions Group 3 »
Tue 20 Feb
16:30
Al Sadd
16:30
Persepolis
Tue 20 Feb
14:00
Nasaf
14:00
Al-Wasl
AFC Champions Group 4 »
Tue 20 Feb
16:30
FC Esteghlal
16:30
Al Hilal Riyadh
Tue 20 Feb
16:10
Al Ain
16:10
Al Rayyan
AFC Champions Group 5 »
Tue 20 Feb
11:30 Half-Time
Kashiwa Reysol
0 - 0
Tianjin Quanjian
Tue 20 Feb
13:00
Kitchee FC
13:00
Jeonbuk Motors
AFC Champions Group 6 »
Tue 20 Feb
11:00 Playing 76'
Ulsan Hyundai
2 - 0
Kawasaki Frontale
Tue 20 Feb
13:00
Shanghai SIPG
13:00
Melbourne Victory
Regionalliga Group 5 »
Non League Premier Group 1 »
Tue 20 Feb
20:45
Needham Market
20:45
Burgess Hill Town
Tue 20 Feb
20:45
Staines Town
20:45
Hendon
Tue 20 Feb
20:45
Leiston
20:45
Margate
Non League Premier Group 2 »
Non League Premier Group 3 »

Follow BeSoccer on Facebook