We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
3

All leagues and competitions in Uzbekistan

PFL
Sun 19 Nov
Neftchi
2-1
Mash'al
Qizilqum
2-1
Metalourg
Obod
0-3
Shortan
Nasaf
4-0
Pakhtakor
Olmaliq
2-1
Navbahor
Sogdiana
2-1
Kokand 1912
Bunyodkor
3-0
Buxoro
Dinamo Samarqand
1-5
Lokomotiv Tashkent
Team / Points
1 FK Lokomotiv Tashkent FKL 67
2 Nasaf NAS 62
3 Pakhtakor PAK 56
4 Bunyodkor BUN 52
5 Navbahor NAV 43
6 Buxoro BUX 43
7 Mash'al MAS 41
8 Olmaliq OLM 41
 
9 Kokand 1912 QOQ 41
10 Metalourg MET 37
11 Qizilqum QIZ 36
12 Sogdiana SOG 31
13 Dinamo Samarqand DSA 30
14 Neftchi NEF 27
15 Shortan SHO 26
16 Obod OBO 10
1st Division
Wed 01 Nov
FK Yangiyer
4-1
NBU-Osiyo
Istiklol Fergana
6-0
Qarshi-Barsa
Andijan
4-0
FK Zaamin
Nasaf II
1-1
Lokomotiv BFK
Termez Surkhon
5-1
Khotira-79
Aral Nukus
1-2
Uz Dong Joo
Xorazm
0-2
Sementchi Kuvasoy
Norin
3-2
Mashal II
Yozavon
-
Nurafshon
Team / Points
1 Sementchi Kuvasoy SEM 85
2 Istiklol Fergana IFE 73
3 Andijan AND 72
4 Termez Surkhon TER 60
5 NBU-Osiyo NBU 59
6 Norin NAR 57
7 Mashal II MAS 54
8 FK Zaamin FKZ 50
9 Xorazm XOR 49
 
10 Lokomotiv BFK LOK 41
11 FK Yangiyer FKY 40
12 Aral Nukus ORO 37
13 Yozavon YOZ 36
14 Nasaf II NAS 34
15 Uz Dong Joo UDJ 33
16 Qarshi-Barsa QBA 28
17 Khotira-79 HOT 28
18 Nurafshon NUR 25
UCL Group 5 »
Tue 21 Nov
18:00
Spartak Moskva
18:00
Maribor
Tue 21 Nov
20:45
Sevilla
20:45
Liverpool
UCL Group 6 »
Tue 21 Nov
20:45
Man. City
20:45
Feyenoord
Tue 21 Nov
20:45
Napoli
20:45
Shakhtar Donetsk
UCL Group 7 »
Tue 21 Nov
18:00
Beşiktaş
18:00
Porto
Tue 21 Nov
20:45
Monaco
20:45
RB Leipzig
UCL Group 8 »
Tue 21 Nov
20:45
APOEL
20:45
Real Madrid
Tue 21 Nov
20:45
B. Dortmund
20:45
Tottenham Hotspur
Primera Division »
Tue 21 Nov
01:30 finished
CA Huracán
1 - 0
Vélez Sarsfield INFO
Uefa Youth League »
Uefa Youth League Group 5 »
Uefa Youth League Group 6 »
Uefa Youth League Group 7 »
Uefa Youth League Group 8 »
Championship »
Tue 21 Nov
20:45
Aston Villa
20:45
Sunderland
Tue 21 Nov
20:45
Barnsley
20:45
Cardiff City
Tue 21 Nov
20:45
Brentford
20:45
Burton Albion
Tue 21 Nov
20:45
Bristol City
20:45
Preston North End
Tue 21 Nov
20:45
Derby County
20:45
Queens Park Rangers
Tue 21 Nov
20:45
Millwall
20:45
Hull City
Tue 21 Nov
20:45
Nottingham Forest
20:45
Norwich City
Tue 21 Nov
20:45
Sheffield United
20:45
Fulham
Tue 21 Nov
21:00
Bolton Wanderers
21:00
Reading
Friendly »
Cup Scotland »
Tue 21 Nov
20:45
Queen South
20:45
Montrose
Série B Brazil »
League One »
Primera B Nacional »
Tue 21 Nov
00:30 finished
Dep. Santamarina
1 - 0
Villa Dálmine INFO
Tue 21 Nov
01:05 finished
JU Gualeguaychu
1 - 0
Deportivo Morón INFO
League Two »
Coppa Lega Pro »
Tue 21 Nov
20:30
Calcio Padova 1910
20:30
Triestina
Tue 21 Nov
14:30
Paganese
14:30
Juve Stabia
Tue 21 Nov
16:30
Lecce
16:30
Bisceglie
Tue 21 Nov
14:30
Matera
14:30
Reggina
Tue 21 Nov
14:30
Trapani
14:30
Siracusa
South African First Division »
Premier de Ascenso - Apertura Group 1 »
Scottish Championship »
Conference »
Tue 21 Nov
20:45
Bromley
20:45
Aldershot Town
Tue 21 Nov
20:45
Dagenham Redbridge
20:45
Dover Athletic
Tue 21 Nov
20:45
Eastleigh
20:45
Maidenhead United
Tue 21 Nov
20:45
Gateshead
20:45
Barrow
Tue 21 Nov
20:45
Hartlepool United
20:45
FC Halifax Town
Tue 21 Nov
20:45
Leyton Orient
20:45
Chester
Tue 21 Nov
20:45
Macclesfield Town
20:45
Tranmere Rovers
Tue 21 Nov
20:45
Maidstone United
20:45
Boreham Wood
Tue 21 Nov
20:45
Sutton United
20:45
Torquay United
Tue 21 Nov
20:45
Woking
20:45
Ebbsfleet United
Tue 21 Nov
20:45
Fylde
20:45
Guiseley
Tue 21 Nov
20:45
Wrexham
20:45
Solihull Moors
Conference North »
Conference South »
Tue 21 Nov
20:45
Bognor Regis Town
20:45
Oxford City
Tue 21 Nov
20:45
Braintree Town
20:45
Truro City
Tue 21 Nov
20:45
East Thurrock Uni.
20:45
Gloucester City
Tue 21 Nov
20:45
Havant
20:45
Chelmsford City
Tue 21 Nov
20:45
Dartford
20:45
Wealdstone
Primera B Metro. »
Tue 21 Nov
21:00
Barracas Central
21:00
Tristán Suárez
Tue 21 Nov
21:00
Fénix Bs As
21:00
Atlanta
Serie D Group 7 »
Tue 21 Nov
14:30
Ostia Mare Lidoca.
14:30
Lanusei
Non League Premier Group 1 »
Non League Premier Group 3 »
Tue 21 Nov
16:00
Chesham United
16:00
Farnborough

Follow BeSoccer on Facebook