We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Swedish Allsvenskan
Sat 27 May
Kalmar
16:00
GIF Sundsvall
Djurgårdens
16:00
AFC Eskilstuna
Norrköping
18:00
Halmstads
Sun 28 May
Hammarby IF
15:00
Jönköpings
IFK Göteborg
17:30
Elfsborg
Mon 29 May
Häcken
19:00
Östersunds FK
AIK Solna
19:00
Malmö
Orebro SK
19:00
Sirius
Team / Points
1 Malmö MFF 21
2 Norrköping NOR 20
3 Häcken HÄC 17
4 AIK Solna AIK 17
5 Sirius SIR 16
6 Djurgårdens DJU 15
7 Östersunds FK OST 15
8 Hammarby IF HIF 14
 
9 Elfsborg ELF 14
10 IFK Göteborg GÖT 13
11 Jönköpings Södra JON 13
12 GIF Sundsvall GIF 11
13 Orebro SK ORE 9
14 Halmstads HAL 6
15 Kalmar KAL 5
16 AFC Eskilstuna AFC 4
Superettan
Thu 25 May
Örgryte
2-0
Varnamo
Sat 27 May
Norrby
16:00
IK Frej
Varberg
16:00
Falkenbergs
Dalkurd FF
16:00
Åtvidabergs
Degerfors
18:00
GAIS
Sun 28 May
Trelleborgs FF
15:00
Osters IF
Gefle
17:00
Brommapojkarna
Mon 29 May
Helsingborgs
19:00
Syrianska FC
Team / Points
1 Brommapojkarna BRO 22
2 Helsingborgs HEL 19
3 Dalkurd FF DAL 17
4 Örgryte ORG 15
5 Osters IF OIF 14
6 Trelleborgs FF TRE 13
7 Varberg VAR 13
8 Falkenbergs FAL 12
 
9 Degerfors DEG 12
10 GAIS GAI 12
11 Syrianska FC SYR 11
12 Varnamo IFK 10
13 Åtvidabergs ATV 8
14 Norrby NOR 8
15 IK Frej IKF 7
16 Gefle GEF 5
Group 1
Sat 27 May
Sollentuna
16:00
Sandvikens IF
Sun 28 May
IK Brage
15:00
IFK Luleå
Arameiska
16:00
Team Thoren
Carlstad United
16:00
Västerås SK
Umeå
16:00
Nykoping
Assyriska
16:00
Akropolis
Enskede
17:00
Vasalunds IF
Team / Points
1 IK Brage IKB 18
2 Västerås SK VAS 13
3 Sollentuna SOL 13
4 Arameiska / Syrianska ASI 11
5 Akropolis AKR 10
6 Team Thoren THO 9
7 Vasalunds IF VAS 8
 
8 Carlstad United CAR 8
9 Umeå UME 8
10 Assyriska ASS 5
11 IFK Luleå IFK 4
12 Sandvikens IF SAN 3
13 Nykoping NYK 3
14 Enskede ENS 3
Group 2
Thu 25 May
Skovde AIK
1-1
Oskarshamns AIK
Sat 27 May
Qviding FIF
16:00
IK Oddevold
Utsiktens BK
16:00
Karlskrona
Sun 28 May
Mjällby
16:00
Husqvarna
Ängelholm
16:00
Landskrona
Ljungskile
17:00
Assyriska BK
Mon 29 May
Rosengård
19:00
Kristianstad FF
Team / Points
1 Ängelholm ANG 14
2 Landskrona LAN 14
3 Oskarshamns AIK OSK 13
4 Ljungskile LJU 11
5 Utsiktens BK UTS 10
6 Mjällby MJÄ 10
7 Karlskrona KAR 10
 
8 Assyriska BK ASS 9
9 Skovde AIK SKO 8
10 IK Oddevold IKO 7
11 Kristianstad FF KRI 5
12 Qviding FIF QVI 4
13 Husqvarna HFF 3
14 Rosengård ROS 1
Group 1
Wed 24 May
Grebbestad
3-1
Vänersborgs IF
Uddevalla
3-0
Lerum
Trollhattan FC
4-1
Lidköping
Vänersborgs FK
3-0
Stenungsund
Thu 25 May
Vårgårda
3-1
FBK Karlstad
Nordvärmland
2-2
Skoftebyn
Karlstad BK
1-2
Gauthiod
Team / Points
1 Grebbestad GRE 20
2 Vänersborgs FK VFK 19
3 Karlstad BK KAR 17
4 Trollhattan FC TRO 17
5 Gauthiod GAU 17
6 Vårgårda VAG 13
7 Stenungsund STE 11
 
8 Uddevalla UDD 8
9 Nordvärmland NOR 7
10 Skoftebyn SKO 7
11 Lidköping LID 6
12 FBK Karlstad FBK 5
13 Vänersborgs IF VAN 5
14 Lerum LIS 3
Group 2
Tue 23 May
Syrianska IF
0-3
BK Forward
Wed 24 May
Habo
2-1
Sundbyberg
Lidingö
1-1
Norrtälje
Thu 25 May
Gute
4-1
Aspudden-Tellus
Skiljebo
1-0
Karlslund
Gamla Upsala
1-2
Eskilstuna City
Karlberg
3-0
Strömsberg
Team / Points
1 BK Forward BKF 20
2 Skiljebo SKI 20
3 Karlberg KAL 17
4 Karlslund KAR 16
5 Gute GUT 15
6 Lidingö LID 14
7 Eskilstuna City ESK 11
 
8 Aspudden-Tellus ASP 11
9 Gamla Upsala GAM 9
10 Strömsberg STR 5
11 Sundbyberg SUN 5
12 Norrtälje NOR 4
13 Habo HAB 4
14 Syrianska IF SYR 3
Group 3
Thu 25 May
Valbo
1-1
Boden
IFK Timra
1-1
Täfteå
Hudiksvall
4-1
Anundsjö
IFK Östersund
2-0
Bollnas
Skellefteå
1-1
Piteå
Gällivare
1-3
Söderhamn
Härnösand
1-1
Morön
Team / Points
1 Skellefteå SKE 19
2 IFK Timra IFK 17
3 Hudiksvall HUD 16
4 IFK Östersund OST 16
5 Piteå PIT 15
6 Boden BOD 12
7 Härnösand HAR 11
 
8 Morön MOR 10
9 Valbo VAL 8
10 Söderhamn SOD 8
11 Bollnas BGF 7
12 Täfteå TAF 5
13 Anundsjö ANU 5
14 Gällivare Malmbergets GAL 4
Group 4
Wed 24 May
Assyriska IF
0-2
Örebro Syrianska
Haninge
1-0
Rynninge
Thu 25 May
Södertälje
4-6
Värmbols
Kumla
0-2
Boo FK
Huddinge
0-1
Sleipner
Sylvia
4-2
Värmdö
Motala
1-3
Linköping City
Team / Points
1 Sleipner SLE 18
2 Sylvia SYL 17
3 Linköping City LIN 16
4 Haninge HAN 15
5 Värmdö VAR 14
6 Rynninge RYN 13
7 Boo FK BFF 10
 
8 Motala MOT 10
9 Örebro Syrianska ORE 9
10 Södertälje SOD 9
11 Kumla KUM 8
12 Värmbols VAR 7
13 Huddinge HUD 6
14 Assyriska IF ASS 2
Group 5
Sun 28 May
Hittarp
13:00
Tenhult
Sävedalen
13:30
Lindome
Assyriska Turab
14:00
Eskilsminne
Vinbergs
14:00
Torslanda IK
Varbergs GIF
15:00
Ullared
Halmia
16:00
Höganäs
Mon 29 May
Tvååker
19:00
Dalstorps
Team / Points
1 Tvååker TVA 19
2 Sävedalen SAV 16
3 Hittarp HIT 14
4 Lindome LIN 14
5 Vinbergs VIN 14
6 Dalstorps DAL 14
7 Eskilsminne ESK 13
 
8 Halmia ISH 12
9 Höganäs HGA 10
10 Torslanda IK TIK 9
11 Assyriska Turab AST 8
12 Ullared ULL 7
13 Varbergs GIF VAR 6
14 Tenhult TEN 1
Group 6
Sat 27 May
Prespa Birlik
14:00
Hässleholms IF
Sun 28 May
Kvarnby
14:00
IFK Malmö
IFK Hässleholm
14:00
Lund
Räppe
14:00
Vimmerby
Torns
16:00
Österlen
Mon 29 May
Berga
19:00
Nybro
Asarum
19:00
Lindsdal
Team / Points
1 Österlen OST 16
2 Hässleholms IF HAS 16
3 Torns TOR 15
4 IFK Malmö MAL 15
5 Prespa Birlik PRE 13
6 Lindsdal LIN 13
7 Berga BER 13
 
8 Lund LBK 12
9 Vimmerby VIM 10
10 Räppe RAP 8
11 Kvarnby KVA 8
12 Asarum ASA 6
13 IFK Hässleholm IFK 6
14 Nybro NYB 5

Follow BeSoccer on Facebook