We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
591

All leagues and competitions in Spain

La Liga »
Sun 20 Aug
20:15 Playing 45'
Barcelona
2 - 0
Real Betis Videos
Sun 20 Aug
22:15
Deportivo
22:15
Real Madrid
Sun 20 Aug
18:15 finished
Athletic
0 - 0
Getafe INFO Videos
Segunda Division »
Sun 20 Aug
19:00 finished
Real Oviedo
2 - 3
Rayo Vallecano INFO
Sun 20 Aug
20:30 Half-Time
Gimnàstic
0 - 1
Almería
Sun 20 Aug
22:00
Granada
22:00
Albacete
Segunda B Group 1 »
Sun 20 Aug
19:30 Playing 90'
Fuenlabrada
1 - 2
RC Deportivo Fabril
Sun 20 Aug
19:30 Playing 90'
Toledo
1 - 1
Talavera de la Reina
Sun 20 Aug
19:00 finished
Rápido de Bouzas
1 - 0
Guijuelo INFO
Sun 20 Aug
12:00 finished
Celta B
2 - 1
Pontevedra GAME
Sun 20 Aug
12:00 finished
Atlético B
3 - 1
Gimnástica Segoviana GAME
Sun 20 Aug
12:00 finished
Sanse
2 - 0
Ponferradina GAME
Segunda B Group 2 »
Sun 20 Aug
19:00 finished
Burgos
1 - 0
Caudal Deportivo INFO
Sun 20 Aug
18:00 finished
Barakaldo
3 - 0
Osasuna B GAME
Sun 20 Aug
11:30 finished
Bilbao Ath.
1 - 2
UD Logroñés GAME
Sun 20 Aug
17:30 finished
Izarra
0 - 3
R. Sociedad B GAME
Sun 20 Aug
18:00 finished
Racing
1 - 0
Arenas de Getxo GAME
Sun 20 Aug
12:00 finished
Sporting B
1 - 0
SD Gernika GAME
Sun 20 Aug
11:30 finished
Peña Sport
0 - 1
Real Unión de Irún GAME
Segunda B Group 3 »
Sun 20 Aug
19:00 finished
Ontinyent CF
0 - 0
Cornellà INFO
Sun 20 Aug
18:30 finished
Peña Deportiva
0 - 1
SD Formentera INFO
Sun 20 Aug
12:00 finished
Peralada-Girona
0 - 1
Mallorca GAME
Sun 20 Aug
12:00 finished
Deportivo Aragón
0 - 2
Valencia Mestalla GAME
Sun 20 Aug
19:00 finished
Badalona
1 - 1
Lleida Esportiu INFO
Sun 20 Aug
19:00 finished
Sabadell
0 - 0
Elche INFO
Segunda B Group 4 »
Sun 20 Aug
11:00 finished
Betis Deportivo
4 - 1
Lorca Deportiva GAME
Sun 20 Aug
19:00 finished
CD Badajoz
1 - 1
Linense INFO
Sun 20 Aug
20:00 Playing 66'
Real Murcia
0 - 1
Écija Balompié
Sun 20 Aug
19:00 finished
Jumilla
0 - 0
CD El Ejido 2012 INFO
Sun 20 Aug
13:00 finished
Las Palmas At.
1 - 1
UD Melilla GAME
Tercera Division Group 1 »
Sun 20 Aug
18:30 finished
Alondras CF
6 - 1
Noia INFO
Sun 20 Aug
18:00 finished
Céltiga CF
2 - 1
Negreira INFO
Sun 20 Aug
19:00 finished
Barco
1 - 1
Villalonga FC INFO
Sun 20 Aug
18:30 finished
Somozas
5 - 0
Arenteiro INFO
Sun 20 Aug
19:00 finished
Cultural Areas
1 - 1
Choco INFO
Sun 20 Aug
19:00 finished
Compostela
4 - 1
Silva Sd INFO
Sun 20 Aug
19:00 finished
Barbadas
1 - 0
Ribadumia INFO
Sun 20 Aug
18:00 finished
Boiro
0 - 2
Laracha INFO
Sun 20 Aug
18:30 finished
Bergantiños CF
4 - 1
Racing C. Villalbés INFO
Tercera Division Group 2 »
Sun 20 Aug
18:00 finished
CD Roces
0 - 3
Langreo GAME
Sun 20 Aug
11:45 finished
Valdesoto
0 - 2
Real Oviedo B GAME
Sun 20 Aug
18:00 finished
EI San Martín
0 - 2
CD Covadonga GAME
Sun 20 Aug
11:45 finished
Condal
2 - 1
Ud Llanera GAME
Sun 20 Aug
18:30 finished
Gijón Industrial
0 - 1
Mosconia GAME
Sun 20 Aug
18:00 finished
Real Avilés
0 - 0
CD Praviano GAME
Sun 20 Aug
18:00 finished
CD Colunga
0 - 1
Club Siero GAME
Sun 20 Aug
18:00 finished
Club Marino Luanco
1 - 1
L´Entregu CF GAME
Sun 20 Aug
16:00 finished
Atletico Lugones
1 - 1
CD Tuilla GAME
Tercera Division Group 3 »
Sun 20 Aug
17:30 finished
EDM Santillana
0 - 3
Racing B GAME
Sun 20 Aug
17:30 finished
Selaya
1 - 0
Castro GAME
Sun 20 Aug
18:30 finished
CD Cayón
4 - 0
Atletico Albericia GAME
Sun 20 Aug
19:00 finished
Velarde Camargo
1 - 1
CF Vimenor INFO
Sun 20 Aug
11:45 finished
Cultural Deportiva
2 - 1
Siete Villas GAME
Sun 20 Aug
17:30 finished
Laredo
3 - 1
Medio Cudeyo GAME
Tercera Division Group 5 »
Sun 20 Aug
20:00 Playing 65'
Terrassa FC
2 - 0
CF Gavá
Sun 20 Aug
19:00 finished
Cerdanyola Vallès
1 - 1
CE Europa INFO
Sun 20 Aug
17:00 finished
CF Palamós
0 - 0
Reus B INFO
Sun 20 Aug
19:00 finished
U At. Horta
1 - 0
UE Figueres INFO
Sun 20 Aug
20:00 Playing 65'
UE Sant Andreu
0 - 0
FC Santboia
Sun 20 Aug
18:00 finished
EC Granollers
1 - 1
FC Santfeliuenc INFO
Sun 20 Aug
19:00 finished
Castelldefels
0 - 0
Espanyol B INFO
Tercera Division Group 9 »
Sun 20 Aug
18:00 finished
Almería B
2 - 1
Vélez CF INFO
Sun 20 Aug
19:00 finished
Mancha Real
1 - 0
Guadix INFO
Sun 20 Aug
19:00 finished
CD Villacarrillo
0 - 1
Motril INFO
Sun 20 Aug
19:00 finished
Martos CD
1 - 2
CD Rincón INFO
Sun 20 Aug
12:00 finished
J. Torremolinos
2 - 1
CD Huétor Tájar GAME
Tercera Division Group 11 »
Sun 20 Aug
12:00 finished
UD Ibiza-Eivissa
0 - 1
Felanitx INFO
Sun 20 Aug
12:30 finished
UE Petra
1 - 2
Ibiza Sant Rafel INFO
Sun 20 Aug
12:00 finished
Mercadal
1 - 2
Santa Catalina Atlético INFO
Sun 20 Aug
19:00 finished
Alcudia
3 - 0
Manacor INFO
Sun 20 Aug
19:00 finished
Serverense
1 - 0
Santanyi INFO
Tercera Division Group 12 »
Sun 20 Aug
13:00 finished
Union Sur Yaiza
2 - 1
Villa Santa Brigida INFO
Sun 20 Aug
13:10 finished
Tenisca
2 - 1
Lanzarote INFO
Sun 20 Aug
13:00 finished
Marino
0 - 2
Tenerife B INFO
Sun 20 Aug
13:00 finished
EMF AU Güímar
2 - 2
Ibarra INFO
Sun 20 Aug
13:00 finished
Estrella
1 - 0
Cd Buzanada INFO
Tercera Division Group 13 »
Sun 20 Aug
20:00 Playing 65'
UD Los Garres
1 - 1
CF El Castillo
Sun 20 Aug
19:00 finished
Estudiantes Murcia
1 - 1
Atl Pulpileño INFO
Sun 20 Aug
18:30 finished
UCAM Sangonera
4 - 1
El Palmar INFO
Sun 20 Aug
19:00 finished
Muleño
3 - 1
ED Churra INFO
Sun 20 Aug
19:00 finished
Lorca FC B
1 - 1
Yeclano Deportivo INFO
Sun 20 Aug
19:00 finished
La Unión CF
0 - 1
F.C. Cartagena B INFO
Sun 20 Aug
19:00 finished
FC Pinatar
1 - 0
Deportiva Minera INFO
Sun 20 Aug
19:30 Playing 90'
Águilas FC
2 - 0
Real Murcia B
Sun 20 Aug
20:00 Playing 65'
Cieza
0 - 2
Minerva
Sun 20 Aug
19:00 finished
Mar Menor
1 - 0
Bala Azul INFO
Tercera Division Group 15 »
Sun 20 Aug
18:30 finished
Corellano
1 - 1
River Ega INFO
Sun 20 Aug
18:00 finished
Mutilvera
0 - 1
Cirbonero INFO
Tercera Division Group 16 »
Sun 20 Aug
12:00 finished
CD Varea
6 - 0
Casalarreina GAME
Sun 20 Aug
11:30 finished
UD Logroñes B
3 - 0
CD Alfaro GAME
Sun 20 Aug
18:30 finished
Arnedo
2 - 0
CD Berceo INFO
Sun 20 Aug
18:00 finished
Anguiano
3 - 0
Pradejón INFO
Sun 20 Aug
18:30 finished
Club Atlético Vi.
2 - 1
Calasancio INFO
Sun 20 Aug
12:00 finished
Villegas
0 - 2
Náxara GAME
Sun 20 Aug
12:30 finished
Yagüe
0 - 4
CD Calahorra GAME
Sun 20 Aug
18:45 finished
Atlético River E.
1 - 0
Agoncillo INFO
Sun 20 Aug
18:00 finished
Haro Deportivo
4 - 1
CD Tedeón INFO
Sun 20 Aug
18:30 finished
SD Logroñés
6 - 0
Oyonesa INFO
Tercera Division Group 18 »
Sun 20 Aug
18:45 finished
Atlético Ibañés
0 - 1
Guadalajara INFO
Sun 20 Aug
19:00 finished
UD Almansa
2 - 1
Villacañas INFO
La Liga
Fri 18 Aug
Leganés
1-0
Alavés
Valencia
1-0
Las Palmas
Sat 19 Aug
Celta
2-3
R. Sociedad
Girona
2-2
Atlético
Sevilla
1-1
Espanyol
Sun 20 Aug
Athletic
0-0
Getafe
Barcelona
2-0
Real Betis
Deportivo
22:15
Real Madrid
Mon 21 Aug
Levante
20:15
Villarreal
Málaga
22:00
Eibar
Team / Points
1 R. Sociedad RSO 3
2 Valencia VCF 3
3 Leganés LEG 3
4 Atlético ATM 1
5 Girona GIR 1
6 Espanyol ESP 1
7 Sevilla SEV 1
8 Athletic ATH 1
9 Barcelona FCB 1
10 Real Betis BET 1
 
11 Getafe GET 1
12 Levante LEV 0
13 Villarreal VIL 0
14 Eibar EIB 0
15 Málaga MAL 0
16 Real Madrid RMA 0
17 Deportivo DEP 0
18 Celta CEL 0
19 Las Palmas UDL 0
20 Alavés ALA 0
Segunda Division
Fri 18 Aug
Lorca
2-0
Cultural Leonesa
Tenerife
1-0
Zaragoza
Sat 19 Aug
Osasuna
1-1
Sevilla At.
Alcorcón
0-0
Real Sporting
Numancia
1-0
Huesca
Córdoba
1-2
Cádiz
Real Valladolid
1-2
Barcelona B
Sun 20 Aug
Real Oviedo
2-3
Rayo Vallecano
Gimnàstic
0-1
Almería
Granada
22:00
Albacete
Mon 21 Aug
Lugo
20:00
Reus Deportiu
Team / Points
1 Cádiz CAD 3
2 Barcelona B FCB 3
3 Lorca LOR 3
4 Rayo Vallecano RAY 3
5 Numancia NUM 3
6 Almería ALM 3
7 Tenerife CDT 3
8 Sevilla At. SEV 1
9 Osasuna OSA 1
10 Real Sporting SPO 1
11 Alcorcón ALC 1
 
12 Albacete ALB 0
13 Reus Deportiu REU 0
14 Granada GRA 0
15 Lugo LUG 0
16 Real Oviedo ROV 0
17 Real Valladolid VAD 0
18 Córdoba CCF 0
19 Huesca HUE 0
20 Zaragoza ZAR 0
21 Gimnàstic Tarragona GIM 0
22 Cultural Leonesa CUL 0
Group 1
Sat 19 Aug
Arosa
2-2
Ourense CF
Sun 20 Aug
Céltiga CF
2-1
Negreira
Boiro
0-2
Laracha
Alondras CF
6-1
Noia
Bergantiños CF
4-1
Racing Villalbés
Somozas
5-0
Arenteiro
Compostela
4-1
Silva Sd
Barbadas
1-0
Ribadumia
Barco
1-1
Villalonga FC
Cultural Areas
1-1
Choco
Team / Points
1 Alondras CF ALO 3
2 Somozas SOM 3
3 Compostela COM 3
4 Bergantiños CF BER 3
5 Laracha LAR 3
6 Céltiga CF CEL 3
7 Barbadas BAR 3
8 Arosa ARO 1
9 Ourense CF PON 1
10 Villalonga FC VIL 1
 
11 Choco CHO 1
12 Cultural Areas CUL 1
13 Barco BAR 1
14 Negreira NEG 0
15 Ribadumia RIB 0
16 Boiro BOI 0
17 Silva Sd SIL 0
18 Racing C. Villalbés RCV 0
19 Noia NOI 0
20 Arenteiro ARE 0

Follow BeSoccer on Facebook