We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
3

All leagues and competitions in Montenegro

1. CFL Montenegro
Sat 20 May
Jedinstvo
3-1
Petrovac
FK Rudar Pljevlja
0-0
Grbalj
Iskra Danilovgrad
1-0
Sutjeska
FK Bokelj
2-1
Decic
Lovcen
0-3
Zeta
Buducnost
0-1
Mladost
Team / Points
1 Zeta ZET 57
2 Buducnost BUD 54
3 Mladost MLA 54
4 Sutjeska SUT 52
5 Decic DEC 49
6 Iskra Danilovgrad IKD 48
 
7 Grbalj GRB 43
8 FK Rudar Pljevlja RUD 42
9 Petrovac PET 39
10 FK Bokelj BOK 36
11 Lovcen LOV 34
12 Jedinstvo JED 14
2. CFL Montenegro
Sun 21 May
Radnički Berane
0-7
FK Berane
Igalo
0-1
Mornar
Celik Niksic
0-0
Jezero
Bratstvo
1-4
Otrant Ulcinj
Ibar Rozaje
1-1
Kom Podgorica
Team / Points
1 Kom Podgorica KOM 60
2 Ibar Rozaje IBA 55
3 Otrant Ulcinj OUL 52
4 Mornar MOR 46
5 Jezero JEZ 43
6 FK Cetinje FKC 39
 
7 FK Berane BER 38
8 Igalo IGA 33
9 Celik Niksic FKC 31
10 Radnički Berane RDB 24
11 Bratstvo BRA 19
12 Grafičar Podgorica GRA 0
Primera Division »
Tue 23 May
02:15 Finished
Gimnasia La Plata
0 - 3
River Plate INFO
Tue 23 May
00:00 Finished
Olimpo
3 - 1
Estudiantes La Plata INFO
Apertura Colombia »
Tue 23 May
00:30 Finished
La Equidad
2 - 2
Rionegro Águilas INFO
Brazilian Série A »
Tue 23 May
01:00 Finished
São Paulo FC
2 - 0
Avaí INFO
Copa Argentina »
Serie B Playoffs »
Tue 23 May
20:30
Benevento
20:30
Spezia
ligue_2_playoffs »
Tue 23 May
20:45
Paris FC
20:45
Orléans
Romanian Liga I Group 2 »
Confederation Cup »
Tue 23 May
15:00 Playing 90'
KCCA FC
2 - 2
Club Africain
Tue 23 May
22:00
MC Alger
22:00
CS Sfaxien
Tue 23 May
15:00 Finished
Mbabane Swallows
4 - 2
Platinum Stars INFO
Tue 23 May
17:00
CF Mounana
17:00
SuperSport United
Primera B Nacional »
Tue 23 May
20:30
Flandria
20:30
Guillermo Brown
Tue 23 May
01:05 Finished
Argentinos Juniors
0 - 0
Almagro INFO
Finnish Veikkausliiga »
Tue 23 May
17:30
HIFK
17:30
HJK Helsinki
Tue 23 May
17:30
Inter Turku
17:30
PS Kemi
Tue 23 May
17:30
IFK Mariehamn
17:30
FC Lahti
Umaglesi Liga »
Tue 23 May
18:00
Dila Gori
18:00
Torpedo Kutaisi
Tue 23 May
16:00 Half-Time
Lokomotivi Tbilisi
0 - 0
Kolkheti Poti
Superettan »
Tue 23 May
19:00
GAIS
19:00
Gefle
AFC Champions »
Tue 23 May
18:00
Esteghlal
18:00
Al Hilal Riyadh
Tue 23 May
17:00
Persepolis
17:00
Lekhwiya
Tue 23 May
14:30 Finished
Muang Thong United
1 - 3
Kawasaki Frontale INFO
Tue 23 May
14:00 Finished
Guangzhou
1 - 0
Kashima Antlers INFO
Premier League »
Tue 23 May
20:45
Drogheda United
20:45
Bray Wanderers
Tue 23 May
20:45
Bohemian FC
20:45
Limerick
Tue 23 May
20:45
Dundalk
20:45
Derry City
Liga II »
Tue 23 May
10:00 Finished
Juventus
5 - 1
Rapid Suceava INFO
Tue 23 May
14:30 Finished
Sepsi Sfântu Ghe.
3 - 0
Brăila INFO
A Lyga »
Tue 23 May
17:00
Lietava Jonava
17:00
Utenis Utena
Tue 23 May
19:00
Trakai
19:00
Kauno Žalgiris
CAF Champions League »
Tue 23 May
20:00
Al Merreikh
20:00
Etoile Sahel
Tue 23 May
15:00 Playing 90'
Ferroviário Beira
0 - 0
Al Hilal Omdurman
Tue 23 May
20:00
Al Ahli Tripoli
20:00
Zamalek
Tue 23 May
15:00 Playing 90'
Kedus St George
0 - 0
ES Tunis
Tue 23 May
17:00
Cotonsport
17:00
Al-Ahly
Meistriliiga »
Tue 23 May
19:00
Kalju
19:00
Trans
Tue 23 May
18:00
Levadia
18:00
Tulevik Viljandi
Tue 23 May
18:00
Sillamäe Kalev
18:00
Tammeka
Tue 23 May
17:00
Paide
17:00
Flora
Oberliga Group 9 »
Tue 23 May
19:15
Kray
19:15
FC Bocholt
Série D Brazil »
Tue 23 May
01:30 Finished
Trem DC
2 - 3
Atlético Acreano INFO
Tue 23 May
00:30 Finished
Aparecidense
0 - 1
Luziânia INFO
Cup Uzbekistan »
Tue 23 May
15:30 Playing 65'
Lokomotiv Tashkent
4 - 0
Qizilqum
Tue 23 May
15:00 Playing 90'
Neftchi
1 - 0
Navbahor
Primera C Metro. »
Tue 23 May
20:30
Defensores
20:30
Argentino Merlo
3. Liga Czech Republic Group 2 »
Tue 23 May
17:00
Hlučín
17:00
Odra Petřkovice
1a B Ap. Playoffs »
Tue 23 May
02:45 Finished
Boyacá Chicó
3 - 1
Llaneros INFO
Divizia A »
FFA Cup Australia »
Pirveli Liga »
Tue 23 May
15:00
Gagra
15:00
Guria Lanchkhuti
Tue 23 May
15:00
Zugdidi
15:00
Samgurali
Tue 23 May
15:00
Spartaki
15:00
Metalurgi Rustavi
Division 2 Sweden Group 2 »
Tue 23 May
19:00
Syrianska IF
19:00
BK Forward
Division 2 Sweden Group 5 »
Tue 23 May
19:00
Sävedalen
19:00
Varbergs GIF
Tue 23 May
19:00
Lindome
19:00
Torslanda IK
PDL USA »
Tue 23 May
02:00 Finished
Houston FC
4 - 2
Cleburne INFO
Tue 23 May
23:00
OKC Energy II
23:00
Texas United
Tue 23 May
00:00
Weston
00:00
Academy Bradenton
3. HNL Croatia Group 3 »
Tue 23 May
17:30
Dubrava Zagreb
17:30
Opatija
Tue 23 May
17:30
Vrapče Zagreb
17:30
Stupnik
Tue 23 May
17:30
Maksimir Zagreb
17:30
NK Krk
Tue 23 May
17:30
Zagorec
17:30
Jadran Poreč
Tue 23 May
17:30
Vrbovec
17:30
Trnje
Tue 23 May
17:30
Kustosija
17:30
Dugo Selo
Tue 23 May
17:30
Segesta Sisak
17:30
NK Hask
Tue 23 May
17:30
Samobor
17:30
Vinogradar

Follow BeSoccer on Facebook