We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Bundesliga
Sat 20 May
Bayern München
4-1
SC Freiburg
B. Dortmund
4-3
Werder Bremen
Borussia
2-2
Darmstadt 98
Hertha BSC
2-6
B. Leverkusen
Köln
2-0
Mainz 05
Hamburger SV
2-1
Wolfsburg
Ingolstadt 04
1-1
Schalke 04
Hoffenheim
0-0
FC Augsburg
Eintracht
2-2
RB Leipzig
team / Points
1 Bayern München BYM 82
2 RB Leipzig RBL 67
3 B. Dortmund BVB 64
4 Hoffenheim HOF 62
5 Köln COL 49
6 Hertha BSC HER 49
7 SC Freiburg SCF 48
8 Werder Bremen BRE 45
9 Borussia Monchengladbach MON 45
 
10 Schalke 04 S04 43
11 Eintracht Frankfurt EIN 42
12 B. Leverkusen LEV 41
13 FC Augsburg AUG 38
14 Hamburger SV HSV 38
15 Mainz 05 M05 37
16 Wolfsburg WOL 37
17 Ingolstadt 04 ING 32
18 Darmstadt 98 DAR 25
Group 5
Fri 19 May
Hamburger SV II
1-1
VfB Oldenburg
Sat 20 May
Lupo-Martini
1-1
Meppen
Eintracht
1-2
Wolfsburg II
Weiche Flensburg
1-0
Drochtersen Assel
Schwarz-Weiss
2-1
Lübeck
Borussia
1-1
St. Pauli II
Germania Egestorf
1-0
Havelse
Eichede
1-2
Eintracht
Hannover 96 II
1-0
LSK Hansa
team / Points
1 Meppen MEP 77
2 Weiche Flensburg WEI 65
3 Wolfsburg II WOL 57
4 Lübeck LUB 55
5 Hamburger SV II HAM 52
6 Havelse HAV 50
7 Eintracht Norderstedt EIN 50
8 VfB Oldenburg VFB 47
9 Drochtersen / Assel DRO 46
 
10 Germania Egestorf GER 46
11 Hannover 96 II HAN 43
12 Eintracht Braunschweig II EIB 43
13 LSK Hansa LSK 42
14 St. Pauli II STP 40
15 Borussia Hildesheim BOR 39
16 BSV Schwarz-Weiss rehden BSV 35
17 Lupo-Martini LUP 30
18 Eichede EIC 22
Group 1
Sat 20 May
Eichstätt
4-0
Alemannia Haibach
Feucht SC
0-1
Neumarkt
Viktoria
1-0
Grossbardorf
Ansbach
3-0
1. FC Sand
Eltersdorf
2-3
DJK Bamberg
Würzburger
1-1
Weiden
Aubstadt
3-0
Amberg
Ammerthal
6-1
Würzburger FV
Erlenbach
4-0
Frohnlach
team / Points
1 Eichstätt EIC 73
2 Viktoria Aschaffenburg VIK 69
3 Aubstadt AUB 68
4 Grossbardorf GRO 64
5 Neumarkt NEU 64
6 Würzburger Kickers II WUR 51
7 1. FC Sand SAN 49
8 Eltersdorf ELT 49
9 Ammerthal AMM 48
 
10 Amberg AMB 44
11 DJK Bamberg DJJ 43
12 Würzburger FV WUR 43
13 Ansbach ANS 42
14 Weiden WEI 41
15 Feucht SC FEU 37
16 Erlenbach ERL 28
17 Alemannia Haibach AHA 25
18 Frohnlach FRO 13
Primera Division »
Fri 23 Jun
02:30 Finished
Atl.Tucumán
1 - 1
Vélez Sarsfield INFO Videos
Fri 23 Jun
00:20 Finished
Tigre
1 - 0
Atletico Rafaela INFO
Fri 23 Jun
00:20 Finished
Godoy Cruz
0 - 2
Estudiantes La Plata INFO Videos
Fri 23 Jun
02:30 Finished
Unión Santa Fe
0 - 3
Independiente INFO
Brazilian Série A »
Fri 23 Jun
02:00 Finished
Flamengo
5 - 1
Chapecoense INFO
Fri 23 Jun
00:30 Finished
Corinthians
3 - 0
Bahía INFO
Fri 23 Jun
02:00 Finished
Grêmio Porto Ale.
2 - 0
Coritiba FBC INFO Videos
Fri 23 Jun
00:30 Finished
Ponte Preta
1 - 0
Cruzeiro Belo Horizonte INFO
Friendly »
Fri 23 Jun
19:30
Standaard Wetteren
19:30
KAA Gent
Fri 23 Jun
18:00
Zlin
18:00
Slovan Bratislava II
Fri 23 Jun
17:30
Breitenrain
17:30
Young Boys
Fri 23 Jun
18:30
Thun
18:30
Kriens
Fri 23 Jun
18:30
Taastrup FC
18:30
Brøndby IF
Fri 23 Jun
17:00
St. Polten
17:00
Blau-Weiß Linz
Fri 23 Jun
18:30
Hartberg
18:30
Mattersburg
Fri 23 Jun
18:00
SC Tamsweg
18:00
Austria Wien
Fri 23 Jun
18:00
Anif Salzburg
18:00
Salzburg
Fri 23 Jun
12:00
CS U Craiova
12:00
Zenit
Fri 23 Jun
17:00
Team für Wien
17:00
LASK Linz
Fri 23 Jun
14:30
FC Helsingør
14:30
Nordsjaelland
Fri 23 Jun
10:00 Finished
Chernomorets
0 - 2
Rotor Volgograd INFO
Fri 23 Jun
17:30
Beroe
17:30
Cherno More Varna
Fri 23 Jun
15:00
Zenit Izhevsk
15:00
KamAZ
Fri 23 Jun
18:00
Olympiakos Piraeus
18:00
Wattens
Fri 23 Jun
08:00 Finished
Isloch
1 - 4
Luch Vladivostok INFO
Fri 23 Jun
09:00 Finished
Tambov
0 - 0
Tyumen INFO
Fri 23 Jun
09:00 Finished
Zimbru Chişinău
1 - 1
FC Sfintul Gheorghe INFO
Fri 23 Jun
10:00 Half-Time
Dnepr Mogilev
1 - 1
Luch Vladivostok
Fri 23 Jun
16:00
Anzhi II
16:00
FK Legion Dynamo
Fri 23 Jun
18:00
CSKA Sofia
18:00
CS U Craiova
Fri 23 Jun
18:00
Grossposna
18:00
1. FC Lokomotive Leipzig
Fri 23 Jun
18:00
Gettorfer
18:00
Holstein Kiel
Fri 23 Jun
18:00
Lech Poznań
18:00
Hapoel Be'er Sheva
Fri 23 Jun
18:00
Sennewitz
18:00
Hallescher FC
Fri 23 Jun
18:00
TSV Steinbach
18:00
Fortuna Köln
Fri 23 Jun
19:00
Wikings Kortrijk
19:00
Kortrijk
Fri 23 Jun
19:30
Rapperswil
19:30
Eschen/Mauren
Primera B Nacional »
Fri 23 Jun
01:30 Finished
Dep. Santamarina
1 - 0
Instituto INFO
Torneo de Transición Bolivia »
Premier League »
Fri 23 Jun
20:45
Bohemian FC
20:45
Sligo Rovers
Fri 23 Jun
20:45
Derry City
20:45
Cork City
Fri 23 Jun
21:00
Dundalk
21:00
Finn Harps
Fri 23 Jun
20:45
Galway United
20:45
Bray Wanderers
Fri 23 Jun
21:00
Shamrock Rovers
21:00
Drogheda United
Primera A 1 Phase »
Apertura Paraguay »
USL Pro - USA »
Fri 23 Jun
01:00 Finished
Pittsburgh
2 - 0
Tampa Bay Rowdies INFO
Premier League »
Fri 23 Jun
22:00
El Nasr Taadeen
22:00
El Sharkia Zagazig
Fri 23 Jun
22:00
El Dakhleya
22:00
Al-Mokawloon Al-Arab
Fri 23 Jun
22:00
Tanta
22:00
Wadi Degla
Fri 23 Jun
22:00
Al-Ittihad
22:00
Al-Masry
PCSL Canada »
Fri 23 Jun
05:00
Khalsa
05:00
Vancouver United
PDL USA »
Fri 23 Jun
01:00 Finished
SIMA Águilas
2 - 1
Tampa Bay Rowdies II INFO
Fri 23 Jun
01:00 Finished
Charlotte Eagles
2 - 2
SC United Bantams INFO
Fri 23 Jun
01:30 Finished
Derby City Rovers
0 - 0
Michigan Bucks INFO
Fri 23 Jun
04:30 Finished
Lane United
0 - 1
Portland Timbers Sub 23 INFO
Fri 23 Jun
01:00 Finished
Myrtle Beach Muti.
4 - 3
Carolina Dynamo INFO
Fri 23 Jun
02:30 Finished
Brazos Valley
4 - 0
Houston FC INFO
S-League »
Apertura Peru »
First Division »
Fri 23 Jun
20:45
Athlone Town
20:45
Longford Town
Fri 23 Jun
20:45
Cabinteely
20:45
Wexford Youths
Fri 23 Jun
20:45
UC Dublin
20:45
Waterford United
Caribbean Cup »
Fri 23 Jun
00:00 Finished
Jamaica
(4)1-1(2)
Guyana Francesa INFO
Fri 23 Jun
02:30 Finished
Curazao
2 - 1
Martinica INFO
1st Division »
Cuarta Noruega Group 5 »
Fri 23 Jun
19:00
Rosenborg II
19:00
Orkla
Fri 23 Jun
19:00
Strindheim
19:00
Rødde FK
Rondoniense Final »
Fri 23 Jun
02:00 Finished
Real Ariquemes
0 - 0
Gênus INFO
National Premier Group 1 »
National Premier Group 3 »
Fri 23 Jun
11:00 Playing 55'
Redlands United
0 - 2
Western Pride
National Premier Group 6 »
Fri 23 Jun
12:00 Playing 3'
Hobart Zebras
0 - 0
Olympia Warriors
Meistaradeildin »
Fri 23 Jun
20:00
07 Vestur
20:00
Víkingur Gøta
Fri 23 Jun
20:00
ÍF Fuglafjørdur
20:00
Kí Klaksvík
Fri 23 Jun
20:00
Skála ÍF
20:00
NSÍ Runavík
Fri 23 Jun
19:30
EB / Streymur
19:30
B36 Torshavn
Fri 23 Jun
21:00
TB Tvøroyri
21:00
HB Tórshavn
1. Deild Iceland »
Fri 23 Jun
21:15
Fylkir
21:15
Selfoss
Fri 23 Jun
21:15
Leiknir Reykjavik
21:15
Haukar
Paulista B Group 1 »
Fri 23 Jun
20:00
Diadema
20:00
Guarulhos
Brisbane »
Fri 23 Jun
12:30
Albany Creek
12:30
Grange Thistle
Ligue 1 Niger »
Fri 23 Jun
17:30
Nigelec
17:30
Jangorzo
Fri 23 Jun
17:30
SONIDEP
17:30
Sahel
Premiere Division »
2. Deild Iceland »
Fri 23 Jun
21:15
Fjardabyggd
21:15
IF Magni
Fri 23 Jun
21:15
Völsungur
21:15
Huginn
Fri 23 Jun
21:15
KF Vídir
21:15
Tindastoll
Fri 23 Jun
21:15
KV Reykjavík
21:15
Sindri
Cuarta Islandia »
Fri 23 Jun
23:00
KFG Gardabaer
23:00
Thróttur Vogar
Fri 23 Jun
22:00
Ægir
22:00
Berserkir

Follow BeSoccer on Facebook