We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Meistaradeildin
Sat 21 Oct
HB Tórshavn
16:15
B36 Torshavn
ÍF Fuglafjørdur
16:15
07 Vestur
Kí Klaksvík
16:15
NSÍ Runavík
TB Tvøroyri
16:15
Skála ÍF
Víkingur Gøta
16:15
EB / Streymur
Team / Points
1 Víkingur Gøta VIK 52
2 Kí Klaksvík KLA 49
3 B36 Torshavn B36 47
4 NSÍ Runavík NSI 46
5 HB Tórshavn HBT 38
 
6 Skála ÍF SKA 30
7 TB Tvøroyri TVO 29
8 EB / Streymur EBS 29
9 07 Vestur VES 25
10 ÍF Fuglafjørdur IFF 12
1. Deild Faroe Islands
Sat 21 Oct
B68 Toftir
13:30
IF II
KÍ II
13:30
AB Argir
Vikingur II
13:30
Giza / Hoyvík
HB II
13:30
Suduroy
B36 II
13:30
NSÍ II
Team / Points
1 AB Argir ARG 64
2 Vikingur II VIK 50
3 KÍ II KIK 46
4 B68 Toftir TOF 43
5 HB II HBT 36
 
6 NSÍ II NSI 36
7 Giza / Hoyvík GIH 35
8 Suduroy SUD 31
9 B36 II TOR 27
10 IF II IFF 0
2. Deild Faroe Islands
Sat 30 Sep
B71 Sandoy
2-0
Royn
Vikingur III
9-1
AB II
NSÍ III
3-4
EB / Streymur II
Skála IF II
4-0
B68 II
07 Vestur II
1-0
KÍ III
Team / Points
1 B71 Sandoy SAN 42
2 Skála IF II SKA 35
3 Vikingur III VIK 34
4 EB / Streymur II EBS 34
5 KÍ III KIK 24
 
6 07 Vestur II VES 23
7 NSÍ III NSI 23
8 AB II ABA 19
9 B68 II TOF 16
10 TB / FCS / Royn III FCS 12
Europa League Group 1 »
Thu 19 Oct
17:00
Astana
17:00
Maccabi Tel Aviv
Thu 19 Oct
21:05
Villarreal
21:05
Slavia Praha
Europa League Group 2 »
Thu 19 Oct
21:05
Skënderbeu
21:05
Partizan Beograd
Thu 19 Oct
21:05
Dinamo Kiev
21:05
Young Boys
Europa League Group 3 »
Europa League Group 4 »
Thu 19 Oct
21:05
Milan
21:05
AEK Athens
Thu 19 Oct
21:05
Austria Wien
21:05
Rijeka
Europa League Group 5 »
Thu 19 Oct
21:05
Everton
21:05
Olympique Lyonnais
Thu 19 Oct
21:05
Atalanta
21:05
Apollon Limassol
Europa League Group 6 »
Thu 19 Oct
21:05
Sheriff
21:05
Lokomotiv Moskva
Thu 19 Oct
21:05
Zlin
21:05
Kobenhavn
Europa League Group 7 »
Thu 19 Oct
19:00
FC Lugano
19:00
Viktoria Plzeň
Thu 19 Oct
19:00
Hapoel Be'er Sheva
19:00
FCSB
Europa League Group 8 »
Thu 19 Oct
19:00
BATE Borisov
19:00
Köln
Thu 19 Oct
19:00
Crvena Zvezda
19:00
Arsenal
Europa League Group 9 »
Thu 19 Oct
19:00
Konyaspor
19:00
Salzburg
Thu 19 Oct
19:00
Olympique
19:00
Vitória Guimarães
Europa League Group 10 »
Thu 19 Oct
19:00
Östersunds FK
19:00
Athletic
Thu 19 Oct
19:00
Zorya Luhansk
19:00
Hertha BSC
Europa League Group 11 »
Thu 19 Oct
19:00
Nice
19:00
Lazio
Thu 19 Oct
19:00
Zulte-Waregem
19:00
Vitesse
Europa League Group 12 »
Thu 19 Oct
19:00
Zenit
19:00
Rosenborg BK
Thu 19 Oct
19:00
Vardar Skopje
19:00
R. Sociedad
Brazilian Série A »
Thu 19 Oct
01:45 finished
Fluminense Janeiro
3 - 1
São Paulo FC INFO
Thu 19 Oct
01:45 finished
Corinthians
0 - 0
Grêmio Porto Alegre INFO
Thu 19 Oct
01:00 finished
Atl. Mineiro
2 - 3
Chapecoense INFO
Thu 19 Oct
01:45 finished
Avaí
1 - 1
Botafogo INFO
Liga MX Apertura »
Thu 19 Oct
04:00 finished
Puebla
2 - 0
Monterrey INFO
Thu 19 Oct
02:06 finished
Pachuca
2 - 2
Toluca INFO Videos
Thu 19 Oct
04:00 finished
América
2 - 1
Chivas Guadalajara INFO
Thu 19 Oct
02:00 finished
Santos Laguna
3 - 2
Necaxa INFO Videos
Copa Argentina »
Thu 19 Oct
02:10 finished
River Plate
4 - 1
Atlanta INFO
Copa Colombia »
Thu 19 Oct
02:15 finished
Independiente
1 - 1
Junior INFO
Copa Chile »
Thu 19 Oct
02:00 finished
Univ de Chile
2 - 0
Antofagasta INFO
Czech First Division »
Thu 19 Oct
18:00
FK Dukla Praha
18:00
Slovácko
Primera B Clausura »
Thu 19 Oct
02:30 finished
Valledupar
1 - 1
Universitario Popayán INFO
Torneo Transición Primera B Chile »
Thu 19 Oct
finished
CDSC Iberia
1 - 2
Coquimbo Unido INFO
NASL - Autumn »
Thu 19 Oct
01:30 finished
Puerto Rico FC
1 - 4
NY Cosmos INFO
Thu 19 Oct
01:00 finished
Jacksonville
1 - 1
Edmonton INFO
Clausura LFPB »
Thu 19 Oct
01:00 finished
Nacional Potosí
3 - 2
Sport Boys Warnes INFO
Thu 19 Oct
02:30 finished
Oriente Petrolero
5 - 1
Bolívar INFO
Thu 19 Oct
21:00
Petrolero Yacuiba
21:00
Real Potosí
Umaglesi Liga »
Premier de Ascenso - Apertura Group 1 »
Premier de Ascenso - Apertura Group 2 »
Thu 19 Oct
01:00 finished
Chapulineros
4 - 0
Zitacuaro INFO
Thu 19 Oct
03:00 finished
Atlético Saltillo
1 - 0
Mineros de Fresnillo INFO
Thu 19 Oct
03:00 finished
Ocelotes UNACH
3 - 1
Teca UTN INFO
Thu 19 Oct
00:00 finished
Constructores
1 - 1
Calor de San Pedro INFO
Thu 19 Oct
01:00 finished
Sahuayo F.C.
2 - 0
Deportivo Cafessa INFO
Thu 19 Oct
02:30 finished
Coyotes Tlaxcala
7 - 0
Isleños del Carmen INFO
Thu 19 Oct
02:00 finished
Mineros Zacatecas
1 - 0
Celaya F.C. INFO
Torneo Transición Segunda Chile »
Clausura Venezuela »
Thu 19 Oct
01:00 finished
At. Venezuela
3 - 1
Zulia FC INFO
Thu 19 Oct
00:00 finished
Trujillanos
0 - 2
Zamora FC INFO
Arabia Gulf League »
Thu 19 Oct
15:00
Dibba Al Fujairah
15:00
Al Dhafra
Thu 19 Oct
18:00
Al Wahda
18:00
Hatta Dubai
Primera A 2 Phase »
Thu 19 Oct
02:30 finished
Barcelona
1 - 2
CD El Nacional INFO
Thu 19 Oct
02:15 finished
Liga de Quito
3 - 1
Fuerza Amarilla INFO
Thu 19 Oct
03:15 finished
Deportivo Cuenca
3 - 0
Clan Juvenil INFO
Thu 19 Oct
01:00 finished
Guayaquil City
2 - 1
Universidad Católica INFO
Pro League »
Thu 19 Oct
16:50
Quadisiya Khobar
16:50
Al Feiha
Thu 19 Oct
17:10
Al Raed
17:10
Al Shabab
Thu 19 Oct
18:55
Ohod
18:55
Al Nassr
Clausura Paraguay »
Thu 19 Oct
01:10 finished
Rubio Ñú
0 - 0
Olimpia Asunción INFO
Thu 19 Oct
23:00
General Díaz
23:00
Sportivo Trinidense

Follow BeSoccer on Facebook