We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Brazilian Série A »
Série B Brazil »
Sat 27 May
21:30
ABC
21:30
Vila Nova
Sat 27 May
21:30
Náutico Recife
21:30
Ceará
Sat 27 May
00:15 Finished
Criciuma EC
1 - 3
América Mineiro INFO
Sat 27 May
02:30 Finished
Goiás EC
1 - 1
Brasil de Pelotas INFO
Sat 27 May
21:30
Londrina
21:30
Luverdense
Sat 27 May
01:30 Finished
Boa EC
1 - 1
Oeste INFO
Sat 27 May
21:30
Paysandu Belém
21:30
Internacional Porto Alegre
Série C Brazil Group 1 »
Sat 27 May
21:00
Moto Club MA
21:00
Confiança
Série C Brazil Group 2 »
Sat 27 May
21:00
Bragantino
21:00
Ypiranga FC
Sat 27 May
20:30
Tombense
20:30
Mogi Mirim
Sat 27 May
22:00
São Bento
22:00
Macaé Esporte
Sat 27 May
00:00 Finished
Joinville
1 - 1
Tupi INFO
Série D Brazil »
Sat 27 May
22:00
Altos
22:00
Cordino
Sat 27 May
23:30
SD Juazeirense
23:30
Sousa
Sat 27 May
21:00
Anápolis
21:00
Comercial MS
Sat 27 May
21:00
Luziânia
21:00
União Rondonópolis
Sat 27 May
20:00
Bangu
20:00
Portuguesa
Sat 27 May
21:00
Desportiva
21:00
Villa Nova
Sat 27 May
22:00
RB Brasil
22:00
Caldense
Sat 27 May
20:30
Boavista SC
20:30
Espirito Santo
Sat 27 May
21:00
Brusque
21:00
XV de Piracicaba
Sat 27 May
20:00
São Bernardo FC
20:00
Internacional SC
Sat 27 May
21:00
EC São José
21:00
Metropolitano
Rondoniense Final »
Sat 27 May
22:30
Ariquemes
22:30
Vilhena
Gaucho 2 »
Sat 27 May
23:30
Lajeadense
23:30
EC Avenida
Baiano 2 »
Sat 27 May
22:00
Ypiranga BA
22:00
Pituaçu
Sat 27 May
23:00
Atlético
23:00
Teixeira de Freitas
Carioca 2 Group 1 »
Sat 27 May
20:00
Artsul FC
20:00
Serrano FC
Sat 27 May
20:00
Duque de Caxias
20:00
São Cristóvão RJ
Sat 27 May
20:00
Barra da Tijuca
20:00
São Gonçalo RJ
Sat 27 May
20:00
Tigres do Brasil
20:00
Gonçalense
Sat 27 May
20:00
Goytacaz
20:00
Friburguense
Sat 27 May
20:00
Campos
20:00
Serra Macaense
Sat 27 May
20:00
Barra Mansa
20:00
Itaborai
Paulista B Group 1 »
Sat 27 May
21:00
Grêmio Prudente
21:00
Vocem
Sat 27 May
00:00
EC São Bernardo
00:00
Guarulhos
Sat 27 May
20:00
Primavera SP
20:00
Osasco FC
Sat 27 May
20:00
Manthiqueira
20:00
Mauaense
Série B Brazil
Wed 24 May
CRB
1-0
Santa Cruz Recife
Guaraní Campinas
2-0
Figueirense
Sat 27 May
Criciuma EC
1-3
América Mineiro
Boa EC
1-1
Oeste
Goiás EC
1-1
Brasil de Pelotas
Paysandu Belém
21:30
Internacional
Londrina
21:30
Luverdense
ABC
21:30
Vila Nova
Náutico Recife
21:30
Ceará
Sun 28 May
EC Juventude
00:01
Paraná
Team / Points
1 CRB CRB 7
2 Guaraní Campinas GUA 6
3 Figueirense Florianopolis FFL 6
4 Santa Cruz Recife SAN 6
5 América Mineiro AMF 5
6 Internacional Porto Alegre SCI 4
7 Paysandu Belém PAY 4
8 EC Juventude JUV 4
9 Vila Nova VIL 4
10 Oeste OES 4
 
11 ABC ABC 2
12 Paraná PAR 2
13 Goiás EC GOI 2
14 Boa EC BOA 2
15 Brasil de Pelotas BRA 2
16 Luverdense LUV 1
17 Ceará CEA 1
18 Londrina LON 1
19 Náutico Recife NAU 1
20 Criciuma EC CRI 0
Group 1
Sat 27 May
Moto Club MA
21:00
Confiança
Sun 28 May
Salgueiro
01:00
Fortaleza EC
ASA Arapiraquense
21:00
Sampaio Correa FC
Botafogo PB
21:00
CSA
Mon 29 May
Remo
00:01
Cuiabá
Team / Points
1 CSA CSA 6
2 Confiança CON 6
3 Salgueiro SAL 3
4 Fortaleza EC FOR 3
5 Remo REM 3
 
6 Sampaio Correa FC SAM 3
7 ASA Arapiraquense ASA 3
8 Cuiabá CUI 1
9 Botafogo PB BOT 1
10 Moto Club MA MOT 0
Group 2
Sat 27 May
Joinville
1-1
Tupi
Tombense
20:30
Mogi Mirim
Bragantino
21:00
Ypiranga FC
São Bento
22:00
Macaé Esporte
Tue 30 May
Volta Redonda
00:01
Botafogo SP
Team / Points
1 Joinville JEC 5
2 Botafogo SP BOT 4
3 Ypiranga FC YPI 4
4 São Bento SAO 4
5 Volta Redonda VOL 3
 
6 Macaé Esporte MAC 3
7 Tupi TUP 2
8 Tombense TOM 1
9 Bragantino BRA 1
10 Mogi Mirim MOG 1
Série D Brazil
Sat 27 May
São Bernardo FC
20:00
Internacional SC
Bangu
20:00
Portuguesa
Boavista SC
20:30
Espirito Santo
EC São José
21:00
Metropolitano
Anápolis
21:00
Comercial MS
Luziânia
21:00
União
Desportiva
21:00
Villa Nova
Brusque
21:00
XV de Piracicaba
RB Brasil
22:00
Caldense
Altos
22:00
Cordino
SD Juazeirense
23:30
Sousa
Sun 28 May
São Paulo RS
20:00
Operário PR
Trabalhadores
21:00
Itumbiara
Audax São Paulo
21:00
Portuguesa RJ
Foz do Iguaçu
21:00
Novo Hamburgo
Sergipe
21:00
América RN
Murici
21:00
Jacobina
Maranhão
21:00
Ríver
Central SC
21:00
Coruripe
América PE
21:00
Parnahyba
Guarany de Sobral
21:00
Potiguar Mossoró
PSTC
22:00
Ituano
Fast Clube
22:00
SAO Raimundo EC
Santos AP
22:00
Tocantis Miracema
Campinense
22:00
Itabaiana
Globo
22:00
Guarani Juazeiro
7 de Setembro SM
22:00
Aparecidense
São Raimundo RR
23:00
Gênus
São Francisco PA
23:00
Rio Branco Acre
Gurupi
23:00
Baré EC
Mon 29 May
Real Ariquemes
00:01
Trem DC
Sinop FC
00:01
Ceilândia
Atlético Acreano
00:01
Princesa Solimões
Thu 01 Jun
Fluminense Feira
01:30
Atlético PE
Team / Points
3 Princesa Solimões PRI 3
15 Atlético Acreano ATL 3
42 Trem DC TDC 0
68 Real Ariquemes RDA 0
12 SAO Raimundo EC REC 3
35 Fast Clube FAS 1
38 Baré EC BAR 1
60 Gurupi GUR 0
14 Rio Branco Acre RIO 3
31 Gênus GEN 1
32 São Francisco PA FRA 1
40 São Raimundo RR SAO 0
7 Altos ALT 3
25 Cordino COR 3
55 Santos AP SAN 0
59 Tocantis Miracema TMI 0
17 Guarany de Sobral GUA 3
33 Maranhão MAR 1
36 Potiguar Mossoró POT 1
43 Ríver RIV 0
10 Parnahyba PAR 3
28 Guarani de Juazeiro GUA 3
56 América PE AME 0
62 Globo GLO 0
9 Sousa SOU 3
16 SD Juazeirense SDJ 3
41 Coruripe COR 0
63 Central SC CEN 0
1 Fluminense de Feira FLU 3
13 Atlético PE PER 3
39 Campinense CAM 0
65 Itabaiana ITA 0
2 América RN ARN 3
19 Jacobina JEC 3
 
45 Sergipe SER 0
67 Murici MUR 0
8 Comercial MS COM 3
30 Ceilândia CEI 3
51 Anápolis ANA 0
61 Sinop FC SIN 0
11 União Rondonópolis URO 3
29 Luziânia LUZ 3
53 Aparecidense APA 0
64 7 de Setembro SM 7DE 0
4 Portuguesa RJ POR 3
27 Itumbiara ITU 3
47 Audax São Paulo AUD 0
66 UR Dos Trabalhadores URT 0
5 Bangu BAN 3
26 Portuguesa POR 3
52 Desportiva Ferroviária DES 0
58 Villa Nova VIL 0
6 Boavista SC BOA 3
34 RB Brasil RBB 1
37 Espirito Santo ESP 1
57 Caldense CAL 0
23 XV de Piracicaba XVD 3
24 Operário PR OPE 3
46 Brusque BRU 0
48 São Paulo RS SAO 0
20  São Bernardo FC SAO 3
22 Internacional SC INT 3
49 Foz do Iguaçu FOZ 0
54 Novo Hamburgo NOV 0
18 Ituano ITU 3
21 Metropolitano MET 3
44 EC São José ECS 0
50 PSTC PST 0
Campeonato Brasileiro Femenino
Wed 24 May
Osasco Audax Fem
3-3
Acadêmica
São Francisco
0-1
Iranduba Fem
Kindermann Fem
1-2
Corinthians Fem
São José Fem
0-0
Flamengo Fem
Ferroviária Fem
3-2
Foz Cataratas Fem
Vitória Fem
0-1
Ponte Preta Fem
Santos Fem
1-0
Rio Preto Fem
Thu 25 May
Grêmio Fem
0-1
Sport Recife Fem
Team / Points
1 Iranduba Fem IRA 36
2 Corinthians Fem COR 34
6 Kindermann Fem KIN 21
7 Osasco Audax Fem OAU 21
8 Sport Recife Fem SCR 18
13 São Francisco Fem SFR 7
14 Acadêmica Vitória Fem VDT 6
15 Grêmio Fem GRE 4
 
3 Santos Fem SAN 34
4 Rio Preto Fem RPR 31
5 Flamengo Fem RDF 22
9 Ferroviária Fem FER 17
10 Foz Cataratas Fem FOZ 16
11 São José Fem SAJ 15
12 Ponte Preta Fem POP 13
16 Vitória Fem VIT 2

Follow BeSoccer on Facebook