We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Belgian Pro League
Fri 20 Oct
Mouscron Peruwelz
20:30
Standard Liège
Sat 21 Oct
Lokeren
18:00
Charleroi
AS Eupen
20:00
Mechelen
Sint-Truiden
20:00
KV Oostende
Kortrijk
20:30
KAA Gent
Sun 22 Oct
Club Brugge
14:30
Antwerp
Anderlecht
18:00
Genk
Zulte-Waregem
20:00
Waasland-Beveren
Team / Points
1 Club Brugge FCB 27
2 Charleroi CHA 21
3 Antwerp ANT 18
4 Mouscron Peruwelz MOU 18
5 Anderlecht AND 18
6 Sint-Truiden STR 17
7 Zulte-Waregem ZUL 16
8 Waasland-Beveren WAA 12
 
9 Standard de Liège SDL 12
10 Lokeren LOK 11
11 Genk GNK 11
12 KAA Gent GEN 9
13 Kortrijk KVK 9
14 Mechelen KVM 8
15 AS Eupen EUP 6
16 KV Oostende OOS 5
Group 1
Sat 21 Oct
KSV Roeselare
20:30
KVC Westerlo
Lierse SK
20:30
Cercle Brugge
Beerschot-Wilrijk
20:30
OH Leuven
Union
20:30
Tubize
Team / Points
1 OH Leuven LEU 22
2 Beerschot-Wilrijk BEE 22
3 Cercle Brugge CER 19
4 KSV Roeselare KSV 17
 
5 Union Saint-Gilloise UNI 14
6 KVC Westerlo KVC 11
7 Lierse SK LIE 8
8 Tubize TUB 6
Group 2
Sat 11 Nov
KVC Westerlo
20:30
Union
Cercle Brugge
20:30
Beerschot-Wilrijk
OH Leuven
20:30
KSV Roeselare
Tubize
20:30
Lierse SK
Team / Points
1 KVC Westerlo KVC 0
2 Cercle Brugge CER 0
3 OH Leuven LEU 0
4 Tubize TUB 0
 
5 Beerschot-Wilrijk BEE 0
6 Union Saint-Gilloise UNI 0
7 Lierse SK LIE 0
8 KSV Roeselare KSV 0
Group 2
Sat 21 Oct
Sint-Niklaas
19:30
Sint-Eloois-Winkel
Torhout
19:30
Sparta Petegem
Temse
20:00
Izegem
Gent-Zeehaven
20:00
Ronse
Olsa Brakel
20:00
Gullegem
Sun 22 Oct
Londerzeel
15:00
SW Harelbeke
Rupel Boom
15:00
Westhoek
Pepingen
15:00
Bornem
Team / Points
1 Sparta Petegem SPA 19
2 Rupel Boom RUP 18
3 Westhoek WES 15
4 Temse TEM 13
5 SW Harelbeke SPO 13
6 Gullegem GUL 12
7 Izegem IZE 12
8 Olsa Brakel OLS 11
 
9 Sint-Eloois-Winkel SIN 10
10 Ronse RON 9
11 Sint-Niklaas STN 7
12 Gent-Zeehaven GEN 6
13 Londerzeel LON 4
14 Bornem BOR 4
15 Torhout TOR 4
16 Pepingen PEP 4
Group 2
Sun 22 Oct
Flavion Sport
15:00
Naninne
Fosses
15:00
Assesse
Condruzien
15:00
Profondeville
Nismes
15:00
Ligny
Loyers
15:00
Pesche
Rochefort
15:00
Moligneé
Andennais
15:00
Rhisnes
Wépion
15:00
Grand-Leez
Team / Points
1 Fosses FOS 22
2 Loyers LOY 22
3 Grand-Leez GRA 20
4 Es de la Moligneé MOL 19
5 Profondeville PRO 16
6 Wépion WEP 16
7 Condruzien CON 16
8 Rhisnes RHI 13
 
9 Ligny LIG 11
10 Naninne NAN 10
11 Rochefort ROC 9
12 Pesche PES 9
13 Flavion Sport FLA 7
14 Nismes NIS 7
15 Andennais AND 6
16 Assesse ASS 3
Group 3
Fri 20 Oct
Libramontois
20:30
Lorraine Arlon
Sat 21 Oct
Oppagne-Wéris
20:00
Champlon
La Roche
20:00
Chaumont
Nothomb-Post
20:00
Saint-Louis-Saint-
Sun 22 Oct
Wellin
15:00
Érezée
Ethe Belmont
15:00
Marloie Sport
Rossignol
15:00
Meix-Devant-Virton
Team / Points
1 Meix-Devant-Virton MEI 24
2 Rossignol ROS 16
3 Chaumont CHA 14
4 Ethe Belmont EBE 13
5 Saint-Louis-Saint-Léger SAI 12
6 La Roche LAR 11
7 Libramontois LIB 11
 
8 Marloie Sport MAR 11
9 Oppagne-Wéris OPP 10
10 Champlon CHA 10
11 Érezée ERE 9
12 Lorraine Arlon LOR 8
13 Wellin WEL 4
14 Nothomb-Post NOP 4
Europa League Group 1 »
Thu 19 Oct
17:00
Astana
17:00
Maccabi Tel Aviv
Thu 19 Oct
21:05
Villarreal
21:05
Slavia Praha
Europa League Group 2 »
Thu 19 Oct
21:05
Skënderbeu
21:05
Partizan Beograd
Thu 19 Oct
21:05
Dinamo Kiev
21:05
Young Boys
Europa League Group 3 »
Europa League Group 4 »
Thu 19 Oct
21:05
Milan
21:05
AEK Athens
Thu 19 Oct
21:05
Austria Wien
21:05
Rijeka
Europa League Group 5 »
Thu 19 Oct
21:05
Everton
21:05
Olympique Lyonnais
Thu 19 Oct
21:05
Atalanta
21:05
Apollon Limassol
Europa League Group 6 »
Thu 19 Oct
21:05
Sheriff
21:05
Lokomotiv Moskva
Thu 19 Oct
21:05
Zlin
21:05
Kobenhavn
Europa League Group 7 »
Thu 19 Oct
19:00
FC Lugano
19:00
Viktoria Plzeň
Thu 19 Oct
19:00
Hapoel Be'er Sheva
19:00
FCSB
Europa League Group 8 »
Thu 19 Oct
19:00
BATE Borisov
19:00
Köln
Thu 19 Oct
19:00
Crvena Zvezda
19:00
Arsenal
Europa League Group 9 »
Thu 19 Oct
19:00
Konyaspor
19:00
Salzburg
Thu 19 Oct
19:00
Olympique
19:00
Vitória Guimarães
Europa League Group 10 »
Thu 19 Oct
19:00
Östersunds FK
19:00
Athletic
Thu 19 Oct
19:00
Zorya Luhansk
19:00
Hertha BSC
Europa League Group 11 »
Thu 19 Oct
19:00
Nice
19:00
Lazio
Thu 19 Oct
19:00
Zulte-Waregem
19:00
Vitesse
Europa League Group 12 »
Thu 19 Oct
19:00
Zenit
19:00
Rosenborg BK
Thu 19 Oct
19:00
Vardar Skopje
19:00
R. Sociedad
Brazilian Série A »
Thu 19 Oct
01:45 finished
Fluminense Janeiro
3 - 1
São Paulo FC INFO
Thu 19 Oct
01:45 finished
Corinthians
0 - 0
Grêmio Porto Alegre INFO
Thu 19 Oct
01:00 finished
Atl. Mineiro
2 - 3
Chapecoense INFO
Thu 19 Oct
01:45 finished
Avaí
1 - 1
Botafogo INFO
Liga MX Apertura »
Thu 19 Oct
04:00 finished
Puebla
2 - 0
Monterrey INFO
Thu 19 Oct
02:06 finished
Pachuca
2 - 2
Toluca INFO Videos
Thu 19 Oct
04:00 finished
América
2 - 1
Chivas Guadalajara INFO
Thu 19 Oct
02:00 finished
Santos Laguna
3 - 2
Necaxa INFO Videos
Copa Argentina »
Thu 19 Oct
02:10 finished
River Plate
4 - 1
Atlanta INFO
Copa Colombia »
Thu 19 Oct
02:15 finished
Independiente
1 - 1
Junior INFO
Copa Chile »
Thu 19 Oct
02:00 finished
Univ de Chile
2 - 0
Antofagasta INFO
Czech First Division »
Thu 19 Oct
18:00
FK Dukla Praha
18:00
Slovácko
Primera B Clausura »
Thu 19 Oct
02:30 finished
Valledupar
1 - 1
Universitario Popayán INFO
Torneo Transición Primera B Chile »
Thu 19 Oct
finished
CDSC Iberia
1 - 2
Coquimbo Unido INFO
NASL - Autumn »
Thu 19 Oct
01:30 finished
Puerto Rico FC
1 - 4
NY Cosmos INFO
Thu 19 Oct
01:00 finished
Jacksonville
1 - 1
Edmonton INFO
Clausura LFPB »
Thu 19 Oct
01:00 finished
Nacional Potosí
3 - 2
Sport Boys Warnes INFO
Thu 19 Oct
02:30 finished
Oriente Petrolero
5 - 1
Bolívar INFO
Thu 19 Oct
21:00
Petrolero Yacuiba
21:00
Real Potosí
Umaglesi Liga »
Premier de Ascenso - Apertura Group 1 »
Premier de Ascenso - Apertura Group 2 »
Thu 19 Oct
01:00 finished
Chapulineros
4 - 0
Zitacuaro INFO
Thu 19 Oct
03:00 finished
Atlético Saltillo
1 - 0
Mineros de Fresnillo INFO
Thu 19 Oct
03:00 finished
Ocelotes UNACH
3 - 1
Teca UTN INFO
Thu 19 Oct
00:00 finished
Constructores
1 - 1
Calor de San Pedro INFO
Thu 19 Oct
01:00 finished
Sahuayo F.C.
2 - 0
Deportivo Cafessa INFO
Thu 19 Oct
02:30 finished
Coyotes Tlaxcala
7 - 0
Isleños del Carmen INFO
Thu 19 Oct
02:00 finished
Mineros Zacatecas
1 - 0
Celaya F.C. INFO
Torneo Transición Segunda Chile »
Clausura Venezuela »
Thu 19 Oct
01:00 finished
At. Venezuela
3 - 1
Zulia FC INFO
Thu 19 Oct
00:00 finished
Trujillanos
0 - 2
Zamora FC INFO
Arabia Gulf League »
Thu 19 Oct
15:00
Dibba Al Fujairah
15:00
Al Dhafra
Thu 19 Oct
18:00
Al Wahda
18:00
Hatta Dubai
Primera A 2 Phase »
Thu 19 Oct
02:30 finished
Barcelona
1 - 2
CD El Nacional INFO
Thu 19 Oct
02:15 finished
Liga de Quito
3 - 1
Fuerza Amarilla INFO
Thu 19 Oct
03:15 finished
Deportivo Cuenca
3 - 0
Clan Juvenil INFO
Thu 19 Oct
01:00 finished
Guayaquil City
2 - 1
Universidad Católica INFO
Pro League »
Thu 19 Oct
16:50
Quadisiya Khobar
16:50
Al Feiha
Thu 19 Oct
17:10
Al Raed
17:10
Al Shabab
Thu 19 Oct
18:55
Ohod
18:55
Al Nassr
Clausura Paraguay »
Thu 19 Oct
01:10 finished
Rubio Ñú
0 - 0
Olimpia Asunción INFO
Thu 19 Oct
23:00
General Díaz
23:00
Sportivo Trinidense

Follow BeSoccer on Facebook